ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

خبرنگار ورزشی: باشگاه های فوتبال باید ازحقوقدانان ورزشی استفاده کنند

یک خبرنگار ورزشی گفت: لازم است باشگاه ها در همه امور خود از یک حقوق دان ورزشی بهره ببرند.

1396/07/16
|
15:45
|

نصرالله زاده روزنامه نگار و خبرنگار ورزشی در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش " درباره بی توجهی باشگاه ها به مسائل حقوق بین المللی گفت: عدم اطلاع مدیران فوتبالی از قوانین، عامل بروز محرومیت های بین المللی در فوتبال ایران است. وقتی چنین مشکلاتی گریبان گیر فوتبال می شود باید در انتخاب مدیران فوتبالی دقت بیشتری داشت. اما در حال حاضر بیشتر به مسائل فنی اهمیت داده می شود و مسائل حقوقی در اولویت های بعدی قرار دارد. فوتبال ما تا حرفه ای شدن فاصله ی زیادی دارد. دبیر کل سابق فدراسیون فوتبال اعلام کرده بوده 19 باشگاه 52 پرونده در فیفا دارند. اما کسی توجهی ندارد.

او افزود: در قراردادهای مربیان و بازیکنان با پنهان کاری، قرارداد متمم و اضافه کردن بندهای دیگر روبرو هستیم. مردم در ساده ترین کارهای خود از مشاوران بهره می برند. جای تعجب دارد که چرا یک باشگاه فوتبال بزرگ برای انجام امور خود مشاور حقوقی ندارد. بهتر است باشگاه ها حقوق دانان را از ابتدا در جریان کارهای خود قرار دهند نه این که زمانی که به مشکل برخورد کردند از این افراد کمک بخواهند.

نصرالله زاده درباره اعضای هیات مدیره باشگاه ها و نقش آن ها دربروز نابه سامانی ها بیان کرد: مدیرانی که بدهی بالا می آوردند نمی توانند با استعفا از این شرایط فرار کنند. در حال حاضر تنها دو باشگاه هستند که وزیر، هیات مدیره آن ها را اتنخاب کرده است. بقیه باشگاه ها اعضای هیات مدیره خود را بر اساس رفاقت و رابطه انتخاب می کنند. در این هیات مدیره ها، مدیر عامل تصمیمی می گیرد و در یک جلسه حتی بدون حضور خودش اعضا تصمیم او را تایید و امضا می کنند و به عواقب آن فکر نمی کنند.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش