ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

مسئول تعلیم و تربیت سازمان بسیج ورزشكاران : ورزش راهی برای رسیدن به مرام پهلوانی است

مسئول تعلیم و تربیت سازمان بسیج ورزشکاران گفت: ورزش هدف نیست بلکه راهی برای رسیدن به مرام پهلوانی است.

1396/09/13
|
09:00
|

غیاثی مسئول تعلیم و تربیت سازمان بسیج ورزشکاران در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش " رادیو گفت و گو درباره فعالیت های سازمان بسیج ورزشکاران اظهار کرد: عمده کار سازمان بسیج ورزشکاران توجه به تعلیم و تربیت است. همه کارها به تربیت ختم می شود. پیامبر همیشه بعد از نماز در مسجد می مانند و مردم را تعلیم می دادند. بسیج قصد دارد افرادی تراز انقلاب اسلامی به جامعه تحویل دهد. برای هر انسان نیز باید بر اساس شخصیت او برنامه ویژه ای داشت.

او ادامه داد: برای اردوهای تیم ملی، باشگاه های تهران و شهرستان و ... برنامه های تربیتی و معنوی مخصوصی اجرا می شود. محور کار تعلیم و تربیت امروز بر عهده حلقه های صالحین است. 7 هزار حلقه در سراسر کشور فعالیت دارند. در 4 مرحله نیز 15 هزار مربی ورزش جذب شده اند. از میان این مربیان استعدادیابی انجام شد و کسانی که صلاحیت تربیت داشتند، انتخاب شدند تا به تربیت ورزشکاران بپردازند.

غیاثی تصریح کرد: بر اساس تجربه، صحبت های اخلاقی کسانی که خود درورزش هستند تاثیر بیشتری بر روی ورزشکاران می گذارد. ضمن این که ما روحانیونی هم داریم که در ورزش فعالیت می کنند و موفق به کسب مدال هم شده اند. لازم است ورزشکاران همان طور که بر روی مسائل فنی تمرکز می کنند بر روی اخلاق نیز تمرکز کنند. اگر هم چنان از قهرمانان چند ده سال گذشته یاد می شود تنها به دلیل کسب مدال نیست بلکه به دلیل اخلاق نیک آن هاست.

مسئول تعلیم و تربیت سازمان بسیج ورزشکاران بیان کرد: بسیج به معنای الگوی وحدت ملی است. در زلزله اخیر شاهد حضور خودجوش ورزشکاران درمناطق زلزله بودیم.

او خاظر نشان کرد: یکی دیگر از برنامه های ما تجلیل از ورزشکارانی است که برابر تیم های رژیم صهیونیستی حاضر نمی شوند و این رژیم را به رسمیت نمی شناسند. مطمئنا این اقدام از هزار مدال ارزشمند تر است و در دل جامعه باقی می ماند. سازمان بسیج ورزشکاران معتقد است ورزش هدف نیست بلکه راهی برای رسیدن به مرام پهلوانی است.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش