ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

سرپرست سازمان ورزش بسیج : بسیج سفیر ورزش در کشور است

سرپرست سازمان ورزش بسیج معتقد است با توجه به زیرساخت های قوی ورزش بسیج در سراسر کشور، این نهاد می تواند سفیر ورزش در کشور باشد.

1396/09/13
|
19:45
|

میرجلیلی سرپرست سازمان ورزش بسیج در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش " رادیو گفت و گو درباره اهمیت بسیج اظهار کرد: بسیج حاکم مردم است. رهبر انقلاب می فرماید " از این که جوانان ورزشکار روی سکو نمی روند تاسف می خورم. این ملت ایران است شوخی که نیست. " به همین دلیل بسیج قصد دارد به ورزش کمک کند. با کار کارشناسی و زحمات فراوان تصمیم بر آن شد به ورزش پایه و استعدادها توجه شود. در همین راستا 320 پایگاه استعدادیابی در رشته های مختلف ایجاد شد که 85 از این مراکز به بانوان اختصاص یافته است. مطمئنا این پایگاه ها فرصت مناسبی برای بانوان است چرا که آنان ثابت کرده اند، می توانند روی سکو بروند.

او ادامه داد: بسیج قصد دارد در کل شهرستان ها و نواحی مقاومت بسیج یک پایگاه استعدادیابی برای خواهران ویک پایگاه استعدادیابی برای پسران در رشته های مختلف ورزشی احداث کند. خوش بختانه پتانسیل و ظرفیتی خوبی وجود دارد. این پایگاه ها فعالیت های خود را بیشتر بر روی ورزش های پرمدال و پرمخاطب قرار داده است.

میرجلیلی اضافه کرد: برای حل مشکلات پیش روی ورزش همگانی و برطرف کردن فقر حرکتی به عزم، اراده ملی و هم افزایی ویژه میان دستگاه ها و متولیان ورزش نیاز داریم. بسیج دارای ظرفیت، ساختار و نیروی انسانی است. درنقاط دور کشور در پایین ترین رده در پایگاه های بسیج نیروی تربیت بدنی داریم. بسیج می تواند سفیر ورزش باشد و درهمه کشور ورزش همگانی را گسترش می دهد. این عزم و اراده در بسیج وجود دارد.

سرپرست سازمان ورزش بسیج بیان کرد: از بعد از انقلاب در بخش زیرساخت ها اتفاق عجیبی رخ داد. 3 هزارسالن ورزشی توسط نیروهای مخلص بسیج ساخته شد. در حال حاضر نیز می توانیم چنین سال هایی بسازیم اما نیاز به حمایت داریم. در هر مکان که حوزه مقاومت و بسیج وجود دارد یک سالن صالحین احداث شده است وهر جا ناحیه مقاومت بسیج در شهرستان ها وجود دارد یک سالن 1200متری با نام 9 دی در دل محله ها ایجاد شده است.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش