ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

رئیس كمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال : اولویت تا جام جهانی با تیم ملی است

رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به در پیش بودن جام جهانی، همه باشگاه ها و مربیان باید همکاری های لازم را داشته باشند زیرا اولویت با تیم ملی است.

1396/09/26
|
13:38
|

مرتضی محصص رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال در مصاحبه با برنامه " ورزش بدون ویرایش "رادیو گفت و گو درباره کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: کی روش عملکرد خوبی درجام جهانی قبلی داشته است. اگر در جام جهانی رقیبانمان را دست کم بگیریم و یا آن ها را شکست ناپذیر فرض کنیم، در هر دو صورت اشتباه کرده ایم.
بازی اول همیشه مهم بوده است. برای موفقیت در برابر مراکش شانس زیادی داریم. بازی اول تعیین کننده است و می تواند اعتماد به نفس بازیکنان را در صورت برد افزایش و درصورت شکست کاهش دهد. البته من به خوشبین هستم و تصور می کنم از بازی با مراکش سربلند خارج می شویم.

او درباره حضور تعداد زیادی از لژیونرها در ترکیب تیم ملی اضافه کرد: هر سه حریف ایران نیز بازیکنان لژیونر زیادی دارند. بهره گیری از لژیونرها ضعف محسوب نمی شود بلکه انگیزه بازیکنان داخلی را افزایش می دهد.

محصص بیان کرد: در فوتبال داشتن هدف و فلسفه بسیار مهم است. قبل از حضور کی روش درایران ما به این موضوع فکر نمی کردیم. آمادگی تیم ملی کشورمان باید بر اساس نقاط ضعف، سبک بازی و تفکرات مربیان اسپانیا، پرتغال و مراکش باشد. کی ورش با مربی تیم پرتغال دوست صمیمی است و سرمربی اسپانیا را به خوبی می شناسد. برای آمادگی هرچه بیشتر باید زمان کافی گذاشت. باشگاه ها و مربیان نیز به دلیل هدف بزرگی به نام جام جهانی باید همکاری های لازم را با تیم ملی داشته باشند. اولویت تیم ملی است.

رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: سبک بازی اسپانیا و پرتغال سبک لاتین اروپایی است به همین دلیل برای برگزار بازی های تدارکاتی باید با تیم های آمریکای لاتین روبرو شویم. در سبک بازی لاتین توپ اهمیت زیادی دارد و حملات و دفاع ها به توپ برمی گردد.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش