ورزش بدون ویرایش شنبه ها از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رادیو گفت و گو

ورزش بدون ويرايش

كارشناس فوتبال : مربیان ایرانی کمک های شایانی به کی روش کرده اند

کارشناس فوتبال گفت: در مقاطعی مربیان ایرانی کمک های شایانی به کی روش کرده اند و بازیکنان خوبی را به او معرفی کرده اند.

1396/09/26
|
15:15
|

اصغر مازیار کارشناس فوتبال در مصاحبه با برنامه "ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت وگو در مقایسه ای میان عملکرد تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی گذشته و جام جهانی روسیه گفت: بنده مقایسه ای بین مرحله مقدماتی جام جهانی گذشته و جام جهانی روسیه انجام داده ام. در تمامی آمارها از جمله دفاع، حمله و زمان مالکیت توپ پیشرفت داشته ایم. در آمار به تیم های هم گروهی خود در جام جهانی نزدیک هستیم. اما باید به این موضوع توجه کنیم که چه میزان از نظر آمار فنی به این تیم ها نزدیک هستیم. اگر آماده سازی خوبی داشته باشیم، نتیجه گرفتن در مقابل مراکش سخت نیست. البته این تیم بازیکنانی دارد که درسطح اروپا بازی می کنند.

او ادامه داد: کی روش توانایی و تجربه آماده سازی تیم ملی را برای جام حهانی دارد. در مقاطعی مربیان ایرانی کمک های شایانی به کی روش کردند و شرایطی را فراهم کردند که کی روش بتواند در تمرینات تیم ملی بازیکنان مبتدی را داشته باشد. سرمربی تیم ملی حتما برای بازی اول برنامه مشخصی دارد.

مازیار افزود: بعد از قرعه کشی جام جهانی مسئولیت فدراسیون سنگین تر شده است. اجاره 10 میلیاردی کمپ لوکوموتیو برای تیم ملی کشورمان نشان دهنده اهمیت موضوع است. در جام جهانی با تیم های بزرگ وصاحب سبکی دیدار داریم که فدراسیون باید تا حد توان برای موفقیت تیم ملی هزینه کند.

کارشناس فوتبال بیان کرد: دیدارهای تدارکاتی در سه مرحله برگزار می شود. مرحله اول مرحله شناخت بازیکنان است که کی روش این مرحله را پشت سر گذاشته است. مرحله دوم مرحله هماهنگی است که از سبک بازی اهمیت بیشتری دارد. مرحله آخر مرحله رویارویی با تیم هایی است که به سبک هم گروهایمان بازی می کنند. لازم است دیدارهای تدارکاتی بر اساس هماهنگی، شناخت و رعایت شرایط روحی و روانی بازیکنان تیم ملی کشورمان برگزار شود.

دسترسی سریع
ورزش بدون ویرایش