بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

سخنگوی سازمان آتش نشانی كشور: آتش‌نشانی بارها به کلینیک سینا درباره این ساختمان اخطار رسمی داده بود

جلال ملکی با بیان اینکه بارها به ساختمان کلینیک سینا اخطار رسمی داده شده بود، بیان کرد: حادثه انفجار و آتش‌سوزی در کلینیک سینا همانند حادثه پلاسکو نشان می‌دهد ایمنی اماکن تجمعی چقدر حائز اهمیت است و امیدوار هستم از این حوادث تلخ درس بگیریم.

1399/04/12
|
11:42

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص پیگیری ابعاد آتش‌سوزی و انفجار در کلینیک سینا در تهران و کشته شدن شماری از بیماران با مهندس جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی کشور به صورت تلفنی گفتگو کرد.

جلال ملکی با اشاره به حضور کارشناسان آتش‌نشانی به همراه کارشناسان سایر دستگاه‌ها از جمله قوه‌قضائیه در محل حادثه، گفت: تا با این لحظه هنوز درباره علت اصلی حادثه قطعیت نرسیده اند. البته آنچه محرز است؛ سیلندرهای گازی که در آنجا وجود داشته است، دچار انفجار شده است و سؤال اصلی آن است، چه عاملی باعث انفجار آن سیلندرها شده است و عوامل زیادی ممکن است در آن دخیل باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه اتاقکی که روی حیات سقف نصب شده بود، در نتیجه موجب انفجار این سقف و دیوارهای مجاور تخریب شد. در حقیقت تغییراتی در ساختمان کلینیک ایجاد شده بود و این مسئله روند رسیدگی را پیچیده می کند اما به محض آنکه به قطعیت برسیم، اطلاع‌رسانی صورت خواهد گرفت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی کشور به وضعیت جان‌باختگان و مصدومین اشاره و اظهار کرد: در این حادثه متأسفانه 19 نفر کشته شدند و 15 نفر نیز مصدوم شدند و از این 15 نفر بیشتر آن‌‌ها مرخص شدند و امیدوار هستیم تعداد باقی‌مانده نیز مرخص شوند.

وی درباره قیاس حادثه آتش سوزی کلینیک سینا با حادثه پلاسکو گفت: از نظر وسعت به هیچ وجه قابل مقایسه نیست اما در این حادثه نیز همانند پلاسکو 19 نفر جان خود را از دست دادند. آنچه باعث آسیب‌رسانی زیاد این حادثه شد، غافلگیری افراد در نتیجه انفجار بود. شدت حرارت و دودی که در اثر انفجار به طبقات نفوذ کرده بود، همه افراد را به کام مرگ کشاند.

ملکی با بیان اینکه بارها به ساختمان کلینیک سینا اخطار رسمی داده شده بود، تصریح کرد: حادثه انفجار و آتش‌سوزی در کلینیک سینا همانند حادثه پلاسکو نشان می‌دهد ایمنی اماکن تجمعی چقدر حائز اهمیت است و امیدوار هستم از این حوادث تلخ درس بگیریم.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی