بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

مدیركل روابط عمومی وزارت نیرو: صنعت برق کشور در زمره پایدارترین شبکه های برقی در جهان قرار گرفت

صدیقه ببران از افزایش ثبات در سیستم برق کشور گفت و بیان کرد: شبکه برق کشور برای نخستین بار از نظر پیک پایداری و کنترل شبکه‌های قدرت در زمره پایدارترین شبکه‌های برق در جهان قرار گرفته است که باعث افتخار مجموعه وزارت نیرو است.

1399/04/12
|
12:57

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در بخش ویژه «با سخنگویان» در خصوص اقدامات وزارت نیرو با صدیقه ببران مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو به صورت تلفنی گفتگو کرد.

صدیقه ببران از تجلیل رئیس‌جمهور از عملکرد وزارت نیرو به جهت اجرای پویش «هر هفته، الف، ب ایران» گفت: رئیس جمهور در پی گزارش وزیر نیرو از اقدامات برنامه‌ریزی شده این وزارت خانه در خصوص مدیریت پیک مصرف و جلوگیری از قطع آب و برق تقدیر کردند و آن را برای دولت افتخار آمیز دانستند.

وی افزود: رئیس جمهور در پاسخ خود به وزیر نیرو نوشته است در برابر جهاد فداکاری جناب عالی، مدیران، کارکنان، مهندسان و کارگران وزارت نیرو تمام قامت می‌ایستیم و با همه وجود تقدیر و تشکر می‌کنم. در هفته گذشته نیز تقدیر مقام معظم رهبری را در این خصوص داشتیم و این تمجیدها، ضمن اینکه مسئولیت وزارت نیرو را چند برابر می‌کند، باعث مباهات و انگیزه بیشتر در خدمت‌رسانی بیشتر است.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو درباره برنامه‌ها و فعالیت‌های جدید وزارت نیرو اظهار کرد: روز پنجشنبه 12 تیر ماه و در نهمین هفته از پویش الف، ب ایران در سال جدید، با حضور رئیس‌جمهور و وزیر نیرو، 10 پروژه صنعت آب و برق را به صورت ویدیو کنفرانسی در استان‌های فارس و کرمانشاه با سرمایه‌گذاری هزار و 900 میلیارد تومان به بهره‌برداری می رسد.

وی افزود: یکی از این پروژه‌ها سد «شرف شاه» در قصر شیرین کرمانشاه است که با هدف تأمین آب کشاورزی و صنعت معدن و تأمین آب زراعی سه هزار و 55 هکتار از دشت های منطقه به بهره‌برداری می‌رسد. اجرای این پروژه برای 764 نفر به صورت مستقیم و 382 به صورت غیر مستقیم اشتغال‌زایی دارد.

ببران در خصوص پروژه‌های آماده بهره‌برداری در آبفای استان فارس نیز گفت: واحد نخست و دوم تصفیه خانه سد لار شماره 2 شیراز، مرحله نخست طرح آب رسانی به کلان شهر شیراز و مرحله نخست طرح آب‌رسانی به دو شهرستان استان فارس از طرح‌های آبفای استان فارس هستند.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو از اشتغال‌زایی طرح‌های یاد شده گفت و بیان کرد: حدود 815 نفر به صورت مستقیم و هزار و 630 نفر به صورت غیرمستقیم در این پروژه‌ها شاغل شده‌اند. ضمن اینکه بیش از 900 هزار نفر در بخش آبفا تحت پوشش قرار می گیرند.

وی به پروژه‌های بخش برق استان فارس اشاره و عنوان کرد: این پروژه‌ها شامل نیروگاه خورشیدی است و با بهره‌برداری از این پروژه‌ها علاوه بر ایجاد اشتغال برای 300 نفر، حدود 19 میلیون متر مکعب در مصرف سوخت و 14 هزار و 500 متر مکعب در مصرف آب صرفه‌جویی می شود که به لحاظ زیست محیطی و افزایش کیفیت خدمات بسیار ارزشمند است به صورتی که از ورود بیش از 45 هزار تن گاز CO2 جلوگیری می‌شود.

صدیقه ببران از افزایش ثبات در سیستم برق کشور گفت و بیان کرد: شبکه برق کشور برای نخستین بار از نظر پیک پایداری و کنترل شبکه‌های قدرت در زمره پایدارترین شبکه‌های برق در جهان قرار گرفته است، به طوری که شبکه برق کشور در 99.92 درصد از کل زمان کارکرد کاملاً پایدار داشته است این در شرایطی است که در اوج مصرف نیز قرار داریم.

وی افزود: این مسئله سبب شده است حتی شبکه برق را به کشورهایی که مرز خاکی با ایران دارند نیز صادر کنیم و البته وزارت نیرو برای این کار برنامه‌های متعددی دارد و تقریباً در سال 98 افزایش 120 درصدی رشد خالص صادرات برق را شاهد بودیم.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی