بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

عضو كمیسیون اقتصادی مجلس در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: دولت جنگ اقتصادی را جدی نگرفته است

جعفر قادری گفت: مقدمات ورود و مواجه با یک جنگ توسط دولت فراهم نشده است در حالی که انتظار می‌رود دولت همه امکانات و ظرفیت‌های خود از جمله نخبگان، ایرانیان خارج از کشور و شرکت‌های تولیدی و دانش‌بنیان و همچنین نیروی انسانی به کار بگیرد.

1399/07/10
|
12:26
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص نگاهی به سخنان رئیس جمهور مبنی بر مواجه با جنگ اقتصادی با دکتر جعفر قادری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

جعفر قادری با تصریح بر اینکه دولت جنگ اقتصادی را جدی نگرفته است، گفت: مقدمات ورود و مواجه با یک جنگ توسط دولت فراهم نشده است در حالی که انتظار می‌رود دولت همه امکانات و ظرفیت‌های خود از جمله نخبگان، ایرانیان خارج از کشور و شرکت‌های تولیدی و دانش بنیان و همچنین نیروی انسانی به کار بگیرد.

وی با تصریح بر اینکه دولت از ظرفیت‌هایی که در اختیار دارد در جنگ اقتصادی استفاده نمی‌کند، اظهار کرد: دولت شرایط موجود را نادیده گرفته است و یکی از مشکلات و معضلاتی که وجود دارد، حضور در سال پایانی دولت است و انگیزه‌ها نیز کمتر است اما تجربیات در سال‌های گذشته می‌تواند به دولت کمک کند تا اگر عزم و اراده‌ای در دولت وجود داشته باشد، بهتر کارها را دنبال کند.

عضو کمیسیون مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تحریم‌های آمریکا فراتر از تحریم‌های عادی است، عنوان کرد: امریکا از هر فرصتی برای ایجاد مشکل برای کشور استفاده می‌کند اما توانمندی‌ها و امکاناتی که در کشور وجود دارد نیز نسبت به گذشته تفاوت کرده است. در گذشته توانمندی‌هایی که امروز در شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد و همچنین زیرساخت‌های امروز را نداشتیم.

وی افزود: بخشی از مشکلات نیز به این بر می‌گردد که دولت به دلیل خوش بینی‌هایی که در جریان برجام داشت، نتوانست از فرصت‌ها استفاده کند که اگر این کار را می‌کردند با وجود تشدید تحریم‌ها می‌توانستیم مشکلات کشور را حل کنیم.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی