بدون خط خوردگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بدون خط خوردگي

مسئول بسیج سازندگی استان فارس: فعالیت بیش از 25 هزار صندوق قرض الحسنه بسیج برای راه اندازی کسب و کار

سرهنگ قزل سفلی با اشاره به وجود بیش از 25 هزار صندوق قرض الحسنه بسیج در سراسر کشور گفت: این صندوق ها به کشاورزان و روستائیان کمک می کند تا کسب و کارهای محلی و خانگی راه بیاندازند.

1400/09/01
|
10:02
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص هفته بسیج با سرهنگ اسماعیل قزل سفلی، مسئول بسیج سازندگی استان فارس به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سرهنگ اسماعیل قزل سفلی با بیان اینکه بسیج سازندگی با محوریت گروه های جهادی در عرصه های مختلف با نگاه حل مسائل مردم در حال فعالیت هستند، گفت: امروز جهادگران در حوزه اقتصاد مقاومتی به ویژه کسب و کارهای کوچک، محلی و خانگی وارد میدان شده اند و این کار را با الگوی صندوق های قرض الحسنه اشتغالزای مردم یار بسیج انجام می دهند.

وی افزود: جهادگران با این الگو تلاش می کنند با راهبرد تسهیل گری و توانمند سازی در کنار مردم حضور داشته باشند. تلاش می شود با رایزنی هایی که با دستگاه های مرتبط انجام می دهند، در کسب مجوزهای لازم به مردم کمک کرده و یا حمایت تسهیلاتی انجام دهند.

مسئول بسیج سازندگی استان فارس به کمک بسیج سازندگی در حوزه کشاورزی استان فارس گفت و عنوان کرد: در این زمینه ضمن اینکه به کشاورزان برای محصولات شان برندی سازی می کنند، در حوزه اقتصاد مقاومتی و بازاریابی به آنها کمک می شود. نقطه هدف مجموعه مشاغلی که با قالب الگوی صندوق قرض الحسنه در روستاها راه افتاده است، کمک به مردم این مناطق است تا معیشت آنها بهبود پیدا کند و اقتصاد خانواده ها تقویت شود تا آنها بتوانند روی پای خودشان بایستند.

وی با تصریح بر اینکه صندوق های قرض الحسنه بسیج در تمام کشور بیش از 25 هزار عدد است، اظهار کرد: این صندوق ها کمک های زیادی کرده اند و باید تبدیل به تعاونی و اتحادیه شوند که در این راستا بیش از هزار و 600 تعاونی شکل گرفته است.

قزل سفلی از کمک بسیج سازندگی برای عرضه محصولات کشاورزان در بازار گفت و بیان کرد: در این راستا اقدام به برگزاری نمایشگاه های اقتصاد مقاومتی به صورت موقت و دائمی کرده ایم تا کارآفرینان کوچک تبدیل به کارآفرینان بزرگ شوند و در عرصه محصولات خود راهی پیدا کنند که به پایداری شغل شان کمک کند. در این راستا از ظرفیت فضای مجازی و شرکت های دانش بنیان در حال استفاده هستیم تا به این افراد کمک کنیم.

دسترسی سریع
بدون خط خوردگی