سینما معیار پنجشنبه ها از ساعت 14:30 به مدت 70 دقیقه

رادیو گفت و گو

سينما معيار

ساداتیان خواستار شد؛ دست یاری صداوسیما و شهرداری به سمت سینما دراز شود

یک تهیه کننده و سالن دار سینما لزوم همراهی دولت، شهرداری و صداوسیما در هدایت مردم به سمت سینماها را الزامی دانست.

1400/03/22
|
10:45
|

ساداتیان در ارتباط زنده تلفنی با برنامه "تقاطع فرهنگ" رادیو گفت و گو با اشاره به اینکه وقتی کرونا تا حدودی در امریکا و اروپا مهار شد، سینما مورد استقبال مرد غرب قرار گرفت، گفت: مردم در تمام دنیا سینما را به عنوان یک مقصد گردشگری پذیرفته‌اند.

وی با بیان اینکه سینما بهانه‌ای است تا مردم دور هم جمع شوند، افزود: سالن و فیلم خوب در کنار شرایط مطلوب، دلیلی برای گرایش مردم به سینماست.

ساداتیان با اشاره به باز و بسته شدن چند باره سینماها در دوران کرونا، گفت: وقتی سینماها باز شد، دیگر فیلم خوبی روی پرده نبود.

وی با اشاره به اینکه سینما از حالت بکر بودن تغییر کرده است، ادامه داد: تهیه کنندگان هم باید قبول ریسک کنند و اجازه دهند فیلم‌های خوبی که مورد پسند مردم است، تولید شود و پای مخاطب را به سینما باز کنند.

ساداتیان در خصوص اظهارات مجری برنامه که مدعی شد بسیاری مخاطبان اطلاعی درباره بازگشایی سینماها ندارند، گفت: دولت باید گارانتی اندکی برای اکران فیلم‌های خوب در نظر گیرد.

این تهیه کننده نام آشنای سینما تاکید کرد که در صورت اعتماد مردم به سینماها، فیلم‌ها تا 50 میلیارد تومان خواهند فروخت و خاطرنشان کرد: دولت با قبول گارانتی می‌تواند هزینه‌ی فیلم‌هایی را که در سطح فروش خوبی نیستند را بپردازد.

ساداتیان این روند را موجب اطمینان قلب تهیه کنندگان دانست و تاکید کرد که شهرداری‌ها هم باید حمایت کنند چراکه محیط‌های شهری در تهران و شهرهای بزرگ در خدمت شهرداری هاست.

وی با اعلام اینکه بیلبوردهای بزرگ شایسته است در خدمت تبلیغ فیلم‌ها باشد، افزود: مردم باید اطلاع داشته باشند که سینماها باز است و صداوسیما هم می‌تواند بسیار نقش داشته باشد.

ساداتیان با اعلام اینکه در شرایط کرونایی زندگی در شهرها بر اساس روال جاری در جریان است، گفت: بالاخره مراقبت‌هایی باید انجام دهیم ضمن اینکه در شرایط معمولی هم 30درصد ظرفیت سینما‌ها استفاده می‌شد.

دسترسی سریع
سینما معیار