پرسمان هر روز از ساعت 10:45 به مدت 15 دقیقه

رادیو گفت و گو

پرسمان

معاونت توسعه ی روستایی ریاست جمهوری خبر داد: آئین نامه ی لایحه ی اشتغال روستایی به تصویب مجلس رسید

معاونت توسعه ی روستایی ریاست جمهوری بیان داشت: در سالگرد ارائه ی لایحه ی دو فوریتی اشتغال روستایی به مجلس شورای اسلامی، آئین نامه ی اجرایی آن به تصویب کمیسیون اقتصادی رسید.

1396/09/04
|
08:54
|

دکتر ابوالفضل رضوی، معاونت توسعه ی روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در گفتگوی برنامه ی پرسمان رادیو گفت و گو پیرامون بایدها و نبایدهای بودجه ی 97 و نیز انتظارات و نیازهای مناطق محروم و روستایی از آن ضمن تبریک به مناسبت تصویب آئین نامه های لایحه ی دو فوریتی اشتغال روستایی اظهار داشت: در سالگرد ارائه ی لایحه ی دو فوریتی (که به یک فوریتی تبدیل شد) امروز در مجلس شورای اسلامی آئین نامه هایش به تصویب کمیسیون اقتصادی دولت رسید با آنکه در انتظار زمانی زودتر و کوتا ه تر از این بودیم اما بالاخره از هفته ی آینده ان شاءالله دست ما برای اجرا باز خواهد بود.

وی افزود: ضمن اینکه باید به اهمیت موضوع آموزش در ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و محروم اذعان کرد لازم به ذکر است که از هر 5 خانوار روستایی و عشایر 1 تحصیلکرده ی دانشگاهی به چشم می خورد.

رضوی با اشاره به همایش روستاییان و عشایر که در پانزدهم مهر ماه سال جاری برگزار شد تصریح کرد: از تعداد 1363 شرکت کننده در این همایش حدود 700 نفر دارای مدارک ارشد و دکترا بودند.

معاونت توسعه ی روستایی ریاست جمهوری اذعان کرد: با توجه به اهمیت موضوع آموزش، به عقیده ی بنده باید انسان های آموزش دیده ی آماده به کار پرورش دهیم چرا که صرف وجود منابع مالی موجب گسترش و پیشرفت هدفی نظیر ایجاد اشتغال در مناطق روستایی نخواهد شد.

وی با پر اهمیت خواندن مقوله ی تداوم رشد در روستاها خاطر نشان کرد: شعار ما در این زمینه آن ضرب المثل معروف است که می گوید تا نفروشیم نمی خریم لذا باید آخر خط را ببینیم بدین ترتیب لازم است که در این راستا قبل از آنکه به سراغ تولید برویم به شناسایی مصرف کنندگان و نیز محل مصرف بپردازیم.

دکتر رضوی، توسعه را امری مستمر و همه جانبه خواند و بار دیگر با تاکید بر مسئله ی آموزش به منابع انسانی اذعان کرد: در کشورمان مرکزی که بصورت محلی به آموزش روستاییان مشغول شود وجود دارد و بزودی مراکز دیگری نیز با حمایت سرلشکر باقری اضافه خواهد شد بدین ترتیب که فعالیت در این زمینه را از 3 ماه قبل آغاز کرده ایم و طبق قانون باید همه ی روستاها در همه ی استان ها به چنین مراکزی مجهّز شوند.

برنامه ی پرسمان هر روز ساعت 13:15 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش خواهد شد.

فایل صوتی این برنامه را می توانید از تارنمای رادیو گفت و گو دانلود فرمایید.

دسترسی سریع
پرسمان