پرسمان هر روز از ساعت 10:45 به مدت 15 دقیقه

رادیو گفت و گو

پرسمان

مشاور معاون وزیر راه و شهرسازی: سخت گیری بانک مسکن در اخذ ضمانت علت تاخیر در تحویل مسکن مهر

مشاور معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ما از لحاظ ساخت پروژه ها مشکلی نداریم. مشکل اساسی در خصوص پروژه های باقی مانده از مسکن مهر، عدم تامین زیربناها و سخت گیری بانک مسکن در اخذ ضمانت های لازم است.

1396/05/16
|
09:45
|

دکتر فریدون پیر لُرَن، مشاور معاون وزیر راه و شهرسازی در گفتگوی برنامه ی پرسمان رادیو گفت و گو در خصوص موضوع تسهیلات در نظر گرفته شده از سوی دولت برای مسکن مهر و در پاسخ به این پرسش که چرا هزینه های ساخت پروژه ها افزایش یافته است؟ اظهار داشت: علت اساسی افزایش هزینه های ساخت، تطویل زمان است چرا که پروژه ها در مدت زمان تعیین شده به اتمام نرسیده است.

وی خاطر نشان کرد: پروژه های مسکن مهر در استان ها اکثرا به اتمام رسیده و حتی جشن اتمام مسکن هم برای آنها برگزار شده ضمن اینکه بارها گفته ام الان هم تکرار می کنم که ما در حوزه ی استان ها مشکلی نداریم ممکن است تعدادی واحد محدود در آنها باقی مانده باشد که آن هم به علت ایجاد در مکان های بد فاقد متقاضی اند اما مشکل اساسی ما در شهرهای اطراف تهران می باشد.

مشاور معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ما به عنوان متولی ساخت از لحاظ ساخت پروژه ها هیچ مشکلی نداریم بلکه مشکل اساسی در خصوص پروژه های باقی مانده از مسکن مهر، عدم تامین زیربناها می باشد.

پیر لُرَن اذعان کرد: ما با همکاری بانک مسکن بطور متوسط ماهانه 17 هزار واحد مسکونی را فروش اقساطی می کنیم(مرحله ی پیش تحویل) اما یکی از دلایلی که موجبات تاخیر در تحویل مسکن را فراهم آورده است سخت گیری بانک مسکن در اخذ ضمانت های لازم است که در این باره ضمانتی که مصوب شده چندان هم سخت به نظر نمی رسد و نیازی به ضامن دولتی با کسر از حقوق نیست بلکه هر متقاضی با امضای همسر، برادر و یا خواهرش در پشت سفته میتواند مسکن خود را تحویل بگیرد اما این روش،کار را به تاخیر انداخته است.

وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه مسئولین بانک مسکن بتوانند برای حل مسئله ی تحویل مسکن چاره ای بیندیشند در پاسخ به این سوال که آیا ورود سایر بانک ها به این حوزه کارها را تسریع می بخشد؟ بیان داشت: بانک مسکن بانک تخصصی این حوزه است و به عنوان راه چاره در این مرحله فکر نمی کنم ورود سایر بانک ها به این حوزه بتواند کاری را پیش ببرد و بنده به شدت با چنین کاری مخالفم زیرا دوستان ما طیّ 8 سال تجربه در این زمینه متخصص شده اند و کارها را بخوبی پیش می برند.

برنامه ی پرسمان هر روز ساعت 10:45 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش خواهد شد. فایل صوتی این برنامه را می توانید از تارنمای رادیو گفت و گو دانلود فرمایید.

دسترسی سریع
پرسمان