زمین 360 درجه پنجشنبه ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

زمين 360 درجه

معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا: خودروهای فاقد معاینه فنی و فرسوده اعمال قانون می شوند

معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا از توقف خودروهای فرسوده و فاقد معاینه فنی خبر داد.

1396/07/16
|
13:45
|
سعید روحی معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا در مصاحبه با برنامه " زمین360 درجه " رادیو گفت و گو درباره انواع خودرو گفت: از سال 80 خودروهای کاربراتوری شماره گذاری نشده و هر خودرویی کاربراتوری که اکنون وجود دارد متعلق به سال های قبل از 80 است. ضمن این که خودروهای کاربراتوری که در حال تردد هستند طبق مصوبه هیات دولت سن فرسودگی دارند که بر این اساس برای وانت ها 15 سال و برای سواری های شخصی 20 سال در نظر گرفته شده است. وسایل نقلیه ای که بیش از 4 سال عمر دارد باید معاینه فنی مکانیزه شوند، در غیر این صورت جریمه می شود و در صورت داشتن نقص متوقف می شوند.

او ادامه داد: آلودگی موضوعی است که مورد توجه مردم و دولت است. 80 درصد از آلودگی هوا از منابع متحرک است. در این میان پلیس به عنوان ارگان مهم در نظارت و کنترل وسایل نقلیه، وظیفه دارد در 4 بخش کار خود را انجام دهد. شماره گذاری، خدمات پس از شماره گذاری، کنترل وسایل نقلیه در حوزه شهر و برون شهری و اسقاط خودروها.

روحی تصریح کرد: در شماره گذاری، تاییدیه برابر قانون سازمان ملی استاندارد و سازمان محیط زیست داده می شود.

معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا اضافه کرد: ما اکنون دو بانک اطلاعاتی در دست داریم. معاینه فنی و سامانه شماره گذاری. با این اطلاعات می توان خودروهایی را که فاقد معاینه فنی و عمری بیش از 4 سال دارند را متوقف و یا به تعمیرگاه اعزام کرد.

او بیان کرد: 170 مرکز مجاز اسقاط خودرو فعال هستد که توصیه می کنیم مردم خودروهای خود را در این مراکز اسقاط کنند و از تسهیلات دولتی بهره ببرند. خوش بختانه شرکت های خودروسازی همکاری خوبی در نوسازی تاکسیرانی داشته اند و تا کنون 50 هزار تاکسی با همکاری ایران خودرو نوسازی شده است.

دسترسی سریع
زمین 360 درجه