زمین 360 درجه پنجشنبه ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

زمين 360 درجه

نایب رئیس كمیسیون انرژی مجلس در رادیو گفت و گو: تراکم قوانین حوزه محیط زیست/ خلأ قانونی نداریم

حجت الاسلام احمدی گفت: درحوزه محیط زیست خلأ قانونی وجود ندارد و در هر دوره‌ی مجلس قوانینی برای این حوزه تصویب شده و حتی تراکم قانون وجود داشته که موجب می‌شود افراد قانون گریز به قوانین دیگری تمسک کنند.

1400/03/22
|
10:45
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، حجت الاسلام موسی احمدی نماینده و نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با برنامه «زمین 360 درجه» درباره مهمترین اقدامات و دستاوردهای دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه محیط زیست مصاحبه تلفنی کرد.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه کمیسیون کشاورزی به کارهای مربوط به محیط زیست رسیدگی می‌کند گفت: در کمیسیون انژری، موضوعات مربوط به نیرو و نفت بررسی می‌شود و برنامه‌هایی مربوط به محیط زیست نیز در این کمیسیون مطرح می‌شود.

وی ضمن ابزار تأسف از نگاه توسعه‌ای پیش از ایجاد زیر ساخت تصریح کرد: سازمان محیط زیست نتوانسته خودش را با استانداردهای بخش انرژی هماهنگ کند؛ همچنین ساز و کاری از طرف این سازمان وجود ندارد تا قبل از بهره برداری پالایشگاه، آلایندگی آن را حل کرده باشد.

حجت الاسلام احمدی ضمن انتقاد از سازمان محیط زیست ادامه داد: امروز آثار مخرب آلایندگی روی مردم ساکن در شهرهای دارای پالایشگاه به راحتی قابل مشاهده است که ناشی از ضعف امکانات و زیرساخت هاست.

به عقیده نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس در حوزه محیط زیست خلأ قانونی وجود ندارد و در هر دوره‌ی مجلس قوانینی برای این حوزه تصویب شده و حتی تراکم قانون وجود داشته که موجب می‌شود افراد قانون گریز به قوانین دیگری تمسک کنند.

حجت الاسلام احمدی در رادیو گفت و گو ضمن تأکید بر تنقیح قوانین محیط زیست و حاکم کردن قانونی جامعه خاطرنشان کرد: مدیران سازمان محیط زیست که باید با نگاه زیست محیطی انتخاب شده و دارای برنامه باشند، براساس نگاه سیاسی انتخاب می‌شوند.

وی اذعان کرد: اگر برنامه ریزی برای محیط زیست و ارتباط منطقی بین این سازمان، پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و نیروگاه‌ها ایجاد می‌شد قطعاً محیط زیست پاک تری داشتیم.

این نماینده مجلس در مورد جایگاه شورای عالی حفاظت محیط زیست در اتفاقات ناخوشایند این حوزه تصریح کرد: سیاست‌های اساسی و کاربردی باید در این شورا تبیین و ابلاغ شود اما اهتمامی بر برگزاری جلسات این شورا نیست و خروجی مطلوبی ندارد، همچنین نبود سیستم نظارت قوی منجر به نتایج کنونی شده است.

دسترسی سریع
زمین 360 درجه