دوباره ایران شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو گفت و گو

دوباره ايران

عضو هیئت مدیره بنیاد علوی: سازمان های مردم نهاد نقش پررنگی در حوزه محرومیت زدایی داشته اند

معاون امور توانمند سازی و خدمات اجتماعی بنیاد علوی گفت: عمده جهت گیری دستگاه هایی مانند بنیاد علوی و سایر نهادها کمک به معیشت پایدار است که مردم بتوانند درحد استاندارد زندگیشان را اداره بکنند.

1396/11/23
|
10:38
|

احمد حاج علی زاده، عضو هیئت مدیره و معاون امور توانمند سازی و خدمات اجتماعی بنیاد علوی، در برنامه دوباره ایران رادیو گفت و گو در خصوص توسعه، پیشرفت و آبادانی در جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب اسلامی در حوزه محرومیت زدایی، اظهار کرد: نهادهایی که زیر مجموعه دفتر مقام معظم رهبری هستند عمدتا در بحث محرومیت زدایی و یا رفع محرومیت فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه بنیاد علوی زیرمجموعه بنیاد مستضعفان است، افزود: بخش عمده ای از فعالیت های اقتصادی بنیاد مستضعفان در جهت رفع محرومیت در موسسه بنیاد علوی هزینه می شود، لذا کلیه کارهایی که در قالب محرومیت زدایی و خدمات حمایتی است در این بنیاد انجام می شود.

عضو هیئت مدیره و معاون امور توانمند سازی و خدمات اجتماعی بنیاد علوی گفت: استاندارهای زندگی نسبت به تعاریفی که ما از فقر و محرومیت در اوایل انقلاب و حتی یک دهه پیش داشتیم تغییر پیدا کرده و برمبنای این تحولات نقشه فقر تهیه شده که در این نقشه تمامی مسائل مربوط به زندگی استاندارد به تفکیک نقاط شهری و روستایی تعریف شده است.

حاج علی زاده ادامه داد: در بخش های زیرساختی، ارتباطی و خدمات اقدامات بسیار زیادی در حوزه محرومیت زدایی و توانمندسازی انجام شده، اما بنده معتقد هستم متناسب با اینها در حوزه تامین درآمد و معیشت شاید به اندازه این امور اقدامی صورت نگرفته باشد.

عضو هیئت مدیره و معاون امور توانمند سازی و خدمات اجتماعی بنیاد علوی تصریح کرد: در حال حاضر عمده جهت گیری دستگاه هایی مانند بنیاد علوی و سایر نهادها کمک به معیشت پایدار است که مردم بتوانند درآمدی داشته باشند و درحد استاندارد زندگیشان را اداره بکنند.

وی توضیح داد: بعد از شکل گیری انقلاب اسلامی در طول این 4 دهه سازمان های مردم نهاد نقش بسیار پررنگی در حوزه محرومیت زدایی داشته اند و فعالیت های مختلفی در حوزه محرومیت زدایی در مناطق محروم در بخش های مختلف از جمله آموزشی، بهداشتی و زیرساختی انجام داده اند.

حاج علی زاده اظهار کرد: اقداماتی که بنیاد علوی در راستای محرومیت زدایی در کشور انجام داده در حوزه بهداشت و سلامت، کمک به احداث بیمارستان ها بوده و در بخش آموزش، پرداخت تسهیلات به دانشجویان مناطق محروم بوده است و ارتقای سطح تحصیلی در نقاط مختلف کشور را داریم که حدود 60 هزار نفر دانش آموز در این طرح تحت پوشش قرار دارند.

عضو هیئت مدیره و معاون امور توانمند سازی و خدمات اجتماعی بنیاد علوی تاکید کرد: امیدوارم با همکاری تمامی دستگاه ها اعم از دستگاه های دولتی و نهادهایی که در حوزه محرومیت زدایی فعالیت می کنند بتوانیم سطح معیشت مردم را به ویژه در نقاط محروم به سطحی برسانیم که از استانداردهای یک زندگی معمولی بهره مند شوند.

دسترسی سریع
دوباره ایران