تقاطع فرهنگ پنجشنبه ها از ساعت 18:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

تقاطع فرهنگ

نگذارید چراغ گالری‌ها خاموش شود...

کارشناس حوزه تجسمی، اظهار کرد: متاسفانه در دوران شیوع ویروس کرونا، نهادهای متولی از جمله مدیر مرکز هنرهای تجسمی، از گالری دار ها ونگار خانه داران حمایتی نکرده اند و در حال حاضر برخی از گالری دارها در صدد بستن گالری های خود هستند.

1399/05/10
|
19:20
|

مجید احمدی ، در مصاحبه با برنامه «تقاطع فرهنگ» رادیو گفت و گو، با بیان مطلب فوق گفت : در حال حاضر اکثر گالری های کشور به خصوص در شهر تهران اماکن استیجاری هستند و در طی پنج الی شش ماه گذشته میلیون ها تومان ضرر و زیان پرداختند هر چند برخی از گالری دار های قدیمی تر از طریق خرید و فروش کارهای خود توانستند دوام بیاورند، ولی تعداد زیادی از گالری دارها ضرر های چند ده میلیونی داشته اند و تعدادی از آنها می خواهند گالری های خود را تعطیل کنند چرا که نمی دانند آخر این داستان چیست ؟

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه در دوران شیوع ویروس کرونا غیر ممکن است چرا که راه حلی برای جلوگیری از تجمع به خصوص در مراسم افتتاحیه وجود ندارد، ادامه داد: گالری ها فضای بسته ای دارند و در روزهای افتتاحیه جمعیت زیادی در گالری حضور پیدا می‌کنند و شرایط اقتضا می‌کند که در چنین وضعیتی گالری ها فعالیت نکنند.

وی در پاسخ به این سوال که انجمن نگار خانه دار ها چه حمایتی از گالری دارها کرده‌اند، گفت: ما انجمن نگارخانه دارها که دارای مجوز از وزارت ارشاد و وزارت کار باشد، نداریم و تنها انجمن صنفی که در این حوزه مورد تایید وزارت خانه های ارشاد و کار است ، انجمن طراحان گرافیک است و انجمن نگارخانه دارها یک دورهمی دوستانه است .

این مدرس دانشگاه با بیان این که در زمان شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان برخی از گالری دارهای معتبر و قدیمی در نقاط مختلف دنیا اقدام به برگزاری نمایشگاه های مجازی کردند، تصریح کرد : ولی چنین چیزی به دلایل مختلف در ایران جواب نمی دهد از جمله به خاطر عدم دسترسی برخی از علاقه مندان به فضای مجازی و یا مشکلات دیگر .

احمدی تاکید کرد: هنرهای تجسمی در ایران زیرسازی لازم در این زمینه را ندارند و عموم گالری دار ها کاملا سنتی فکر می کنند و فضای کار در آنها سنتی است .

دسترسی سریع
تقاطع فرهنگ