گام دوم پنجشنبه ها از ساعت 12:00 به مدت 55 دقیقه

رادیو گفت و گو

گام دوم

یك فعال فرهنگی و رسانه ای : برخی مسئولین لکه سیاهی بر جامه سپید نظام اسلامی هستند

محمودی گفت : برخی از مسئولان با هدف قرار دادن منافع شخصی از عملکرد مثبت گروه های انقلابی جلوگیری می کنند که رفتارشان مانند لکه سیاهی بر جامه پاک و سپید نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

1398/08/25
|
10:04
|

برنامه " گام دوم " بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تحقق حکمرانی مطلوب با حضور دکتر سید مرتضی محمودی ، فعال فرهنگی، رسانه ای و دانشجوی دکترای سیاستگذاری عمومی روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.

سید مرتضی محمودی در ابتدا واژه حکمرانی مطلوب را وارداتی دانست و اظهار کرد : ما باید ویژگی های حکمرانی مطلوب از نگاه سازمان ملل را با برخی ارزش ها و اصول موجود در نظام دینی ، جامعه دینی و ساخت نظام انقلابی که رهبری به صورت خاص در بیانیه تبیین فرموده اند ، منطبق کنیم.

وی در تکمیل مطالب فوق عنوان کرد : مشارکت ، حاکمیت قانون ، پاسخگویی ، شکل گیری وفاق و وحدت عموم در جامعه ، حقوق مساوی یا عدالت و مسئولیت پذیری مردم و حاکمین از مولفه های اصلی این حکومت از نگاه بین المللی است که مقام معظم رهبری در هفت بخش و در قالب مبارزه با فساد ، علم و رشد علمی نظام ، وجود و حضور معنویت و اخلاق و حاکمیت در جامعه ، بالندگی و رشد اقتصادی در نظام ، استقلال و آزادی و مطالبات برحق مردم ، عزت ملی و مبارزه با استکبار و ایستادگی در برابر زورگویی مشکلات و در نهایت سبک زندگی و کمک حاکمان و مسئولین به رشد مردم و ارتقای زندگی آنها ، تاکید شده است.

این فعال فرهنگی و رسانه ای در بخش دیگر از مصاحبه با رادیو گفت و گو ، از موانع موجود بر سر راه تحقق آرمان های انقلاب انتقاد کرد و گفت : در شرایط فعلی کشور در قبال گروه ها ، شبکه ها و NGO هایی که می خواهند در راستای اهداف نظام و سیاست های کلان کشور به مردم خدمت کنند ، در ابعاد یا حرکت های مثبت که مقام معظم رهبری از آن به عنوان آتش به اختیار یاد می کنند موانعی وجود دارد که ناشی از رفتارهای خاصی از سوی مسئولین حاکمیت است.

وی ادامه داد : به نظر می رسد در این میان موضوع بحث تعارض منافع مطرح است. به معنای دیگر در شرایط فعلی در خصوص استقرار حکم فرمایی و حکمرانی مطلوب و خوب در جامعه و نظام موانع و سدهایی وجود دارد که ناشی از نوع نگاه و دیدگاه مسئولین ماست که متاسفانه در چند سال اخیر افزایش یافته است.

به نظر محمودی مطالبه عمومی از مسئولین برای ایجاد و استقرار حکمرانی مطلوب در جامعه بسیار موثر خواهد بود. همچنین اگر رابطه اصولی امام و امت در نظام اسلامی و انقلابی به خوبی شناخته و تعریف شود و به درستی پیاده سازی گردد ، به حکمرانی مطلوب نزدیک تر خواهیم شد.

دسترسی سریع
گام دوم