گام دوم پنجشنبه ها از ساعت 12:00 به مدت 55 دقیقه

رادیو گفت و گو

گام دوم

مدیرعامل خبرگزاری بسیج بااشاره به گام دوم؛ اکران جدید سینماها مخل امنیت ملی است

علوی گفت: در حال حاضر فیلم هایی بر روی پرده سینما اکران می شود که تصویر سیاه و مایوس کننده ای از جامعه و انقلاب اسلامی به نمایش درآورده اند که مخل امنیت ملی است.

1398/10/01
|
13:00
|

برنامه " گام دوم " با موضوع جایگاه امنیت در بیانیه گام دوم انقلاب با حضور دکتر سید حسین علوی ، استاد دانشگاه و مدیرعامل خبرگزاری بسیج روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.

سید حسین علوی مسئله امنیت را یکی از چند محور اساسی روح بیانیه گام دوم دانست و عنوان کرد : هر آنچه که که رهبری در بیانیه گام دوم نگاشته اند به صورت مستقیم و غیر مستقیم حول محور امنیت است.

به عقیده وی از بند یکم با عنوان امنیت ارضی ایران تا بندهای پایانی که در خصوص مسائل مختلف از جمله سبک زندگی صحبت شده است به نحوی بر امنیت تاکید شده که بخشی از آنها امنیت سخت و قسمت هایی از آن ناظر به امنیت نرم است.

مدیرعامل خبرگزاری بسیج خاطر نشان کرد : امنیت جامعه از طرق مختلف تامین می شود. رهبری در بند نخست بیانیه بر امنیت و ثبات کشور و تمامیت ارضی تاکید می کنند که نوعی امنیت سخت محسوب می شود.

علوی تاثیر سبک زندگی بر امنیت ملی را تشریح کرد و گفت : سبک زندگی مجموعه ای از رفتارهاست که باورهای مردم را تحت شعاع قرار می دهد . در واقع اگر باورهای مردم ناظر به انقلاب اسلامی و متناسب با وضع فرهنگی ارزشمند جامعه اسلامی باشد امنیت ملی دچار خدشه نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه برقراری امنیت ملی تنها متکی به تدابیر پلیسی و قانونی نیست ، عنوان کرد : مردم خود امنیت مردمی و فرهنگی ایجاد می کنند به همین دلیل رهبری در بیانیه گام دوم در یک یک بند جداگانه به ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی پرداخته اند.

این مدرس دانشگاه در بخش دیگری از برنامه گام دوم رادیو گفت و گو ، با بیان اینکه امنیت یک مفهوم سلبی است نه ایجابی ، تاکید کرد : امنیت در زمانی که جامعه مورد تهدید قرار می گیرد معنا پیدا می کند. در واقع ارزش امنیت در جایی مشخص می شود که به خطر افتد.

علوی با ابراز تاسف از عملکرد برخی از نیروهای داخلی که در امنیت ملی اختلال ایجاد می کنند ، اظهار کرد : در حال حاضر فیلمی بر روی پرده سینما قرار دارد که می توان آن را نسخه دوم " بدون دخترم هرگز " دانست که اوایل انقلاب اسلامی در امریکا تولید شد. چنین فیلم هایی سبب ایجاد ناامنی در حوزه فرهنگ جامعه می شود.

وی با بیان اینکه رهبری در بیانیه گام دوم بر امید و نگاه خوشبینانه به آینده تاکید می کنند تا ترس و احساس ناامنی که از سوی دشمنان خارج و داخلی در جامعه ایجاد می شود را از بین ببرند ، خاطر نشان کرد : وقتی فرهنگ و هنر یک جامعه با چنین فیلم هایی تباه و خراب شود نتیجه آن از بین رفتن امید و ایجاد نا امنی است.

دسترسی سریع
گام دوم