گام دوم پنجشنبه ها از ساعت 12:00 به مدت 55 دقیقه

رادیو گفت و گو

گام دوم

رمضانی پاسخ می دهد: وظیفه دانشگاه در قبال استکبار غرب چیست؟

عضو هیئت علمی دانشگاه بیان کرد : با توجه به اینکه غرب با استفاده از دانش ، ثروت آفرینی کرده و بر دنیا مسلط شده است ، نقش دانشگاه های کشور این است که بتوانند علم و پژوهش را در راستای مقاومت و استکبار ستیزی مدیریت کنند.

1398/10/30
|
12:16
|

برنامه " گام دوم " با موضوع دانشگاه و گام دوم انقلاب اسلامی با حضور دکتر مهدی رمضانی ، عضو هیئت علمی دانشگاه و معاون تحلیل و بررسی بسیج اساتید دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات روانه آنتن رادیوگفت و گو شد.

مهدی رمضانی در ابتدا عنوان کرد : برای برداشتن گام استوار در مرحله دوم انقلاب ، باید گذشته را به خوبی بشناسیم و مدیریت جهادی و اعتقاد به اصل " ما می توانیم " را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی افزود : ثبات ، امنیت و اقتدار ارضی ایران حاصل گام نخست انقلاب است که ثمرات آن را به صورت مشخص به خصوص در روزهای اخیر شاهد بودیم. همچنین موتور پیشران کشور در عرصه علم و فناوری و ایجاد زیر ساخت های حیاتی ، اقتصادی ، عمرانی و به اوج رسانیدن مشارکت های مردمی بسیار موفق بوده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه ، ارتقای شگفت آور بینش سیاسی مردم را از برکات انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد : سنگین کردن کفه عدالت در تقسیم امکانات عمومی کشور همچون تحصیل ، افزایش چشمگیر مصونیت و اخلاق در فضای عمومی جامعه و ایستادگی روز افزون در برابر زور گویان از دیگر گام های انقلاب است.

رمضانی در بخش دیگری از مصاحبه با رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه جوانان محور تحقق نظام پیشرفت و توسعه محسوب می شوند ، اظهار کرد : می توانیم مسئولیت های زیادی را به جوانان واگذار کنیم ، البته این کار در دانشگاه آزاد در حال انجام است.

وی ، به علم و پژوهش به عنوان یکی از سرفصل های کلیدی بیانیه گام دوم اشاره کرد و گفت : دستیابی به موفقیت ها ، فتح قله های ترقی و امید آفرینی در جامعه از طریق دانش فراهم می شود.

معاون تحلیل و بررسی بسیج اساتید دانشگاه آزاد تاکید کرد : با توجه به اینکه غرب با استفاده از دانش ، ثروت آفرینی کرده و بر دنیا مسلط شده است، نقش دانشگاه های کشور این است که بتوانند علم و پژوهش را در راستای مقاومت و استکبار ستیزی مدیریت کنند.

رمضانی افزود : دانشگاه نقش مهمی در تبیین دستاوردهای بیانیه گام دوم دارد چرا که پژوهش ها و پایان نامه ها می توانند متون این بیانیه را روشن کنند. به عنوان مثال پژوهش هایی که در علوم سیاسی و روابط بین الملل انجام می شود باید در قالب موضوعاتی چون الگوی ایرانی اسلامی ، تمدن نوین اسلامی و محور مقاومت باشند.

وی در پایان برنامه گام دوم رادیو گفت و گو خاطر نشان کرد : بیانیه ظرفیت بسیار بالایی برای گفتمان سازی دارد ، به طوری که در عرضه ها و حوزه های مختلف برکات فراوانی در مسائل داخلی و بین المللی خواهد داشت. بنابراین باید به عنوان اسناد بالادستی مورد تمرکز ، توجه و تفسیر قرار بگیرد .

دسترسی سریع
گام دوم