گام دوم پنجشنبه ها از ساعت 12:00 به مدت 55 دقیقه

رادیو گفت و گو

گام دوم

نجار: باید متناسب با تغییر رویکرد امریکا قدرتمند شویم

کارشناس مسائل سیاسی گفت: در دو دهه اخیر رویکرد امریکا از اقدام نظامی به جنگ های نیابتی و تهاجمات سایبری و رسانه ای تبدیل شده است که ما باید متناسب با این تغییر خود را در حوزه سایبری قدرتمند کنیم.

1398/11/05
|
10:49
|

برنامه " گام دوم " با موضوع دکترین دفاعی در جمهوری اسلامی ایران و جایگاه آن در بیانیه گام دوم با حضور عماد نجار ، کارشناس مسائل سیاسی روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.

عماد نجار در آغاز انقلاب اسلامی را بنیان گذار یک الگوی سیاسی دانست و عنوان کرد : این الگو که هیچ گونه وابستگی به هیچ جناحی ندارد ، به ابر قدرت های جهان نیز نیاز ندارد و با تکیه بر نیروی ملت ایران در تمام ابعاد کشور گسترده شده است.

وی ، این اقتدار و حکومت بدون وابسته گرایی را در جهان بی نظیر توصیف کرد و گفت : مقاومت و تولید و پیشرفت علم ، صدور انقلاب ، عزت ملی و روابط بین المللی بدون هیچ گونه سمت گرایی و وابستگی ایجاد شده است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه روابط بین الملل ایران بر پایه مقاومت شکل گرفته است ، تاکید کرد : الگوی مقاومت نه تنها انقلاب اسلامی را در ایران ایجاد کرد ، بلکه به نمادی برای کشورهایی تبدیل شد که می خواستند بر علیه سلطه امپریالیسم بر کشورشان اعتراض کنند.

نجار اضافه کرد: اقداماتی که در چهل سالگی انقلاب برای از بین بردن حاکمیت، نقض امنیت کشور و نابودی تمامیت ارضی کشور انجام می شود به دلیل نفوذ تفکر پایدار و ماندگار انقلاب به کشورهای ستم دیده است.

وی با تاکید بر اینکه محور مقاومت در مرحله بازدارندگی جنایات است، بیان کرد: این تفکر علاوه بر اقتدار دفاعی به مرحله ای رسیده است که توانایی نابودی این غده سرطانی را دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه برنامه گام دوم رادیو گفت و گو اظهار کرد : مقام معظم رهبری یک نقشه راه برای آینده راهبرد بین الملل کشور ترسیم کرده اند که این چشم انداز بر افزایش توان دفاعی و استفاده از امکانات روز در مقابله با تهاجمات متکی است.

نجار به تغییر رویکرد امریکا در منطقه اشاره کرد و گفت : در دو دهه اخیر حضور نیروهای نظامی این کشور کاهش یافته است و به جای اقدام نظامی ، از جنگ های نیابتی مانند گروهک های تروریستی داعش و النصره و تهاجمات سایبری و رسانه ای استفاده می کند.

وی در خاتمه مصاحبه با رادیو گفت و گو خاطر نشان کرد : گرچه از لحاظ نظامی به سطح بالایی از بازدارندگی رسیده ایم اما هنوز نتوانسته ایم به قدرت بازدارندگی مطلوب در خصوص مقابله با جنگ نرم و سایبری دست پیدا کنیم و تمام ابعاد فضای مجازی ما به امکاناتی که از سوی امپریالیسم و صهیونیسم تامین می شود وابسته است. در واقع اقداماتی همچون ایجاد شبکه ملی اطلاعات در راستای افزایش قدرت و عدم وابستگی به دشمن در این حوزه است تا هم در سطح پدافند و هم در سطح آفند به توانایی قابل قبول برسیم.

دسترسی سریع
گام دوم