گام دوم پنجشنبه ها از ساعت 12:00 به مدت 55 دقیقه

رادیو گفت و گو

گام دوم

قناد باشی: اقتدار جمهوری اسلامی قدرتمندتر از بمب اتم است

یک کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: تدبیر ما در منطقه که طی چهل سال گذشته سبب حفظ اقتدار و قدرت منطقه ای ما شده است، در حوزه بازدارندگی، بیش از بمب اتمی کارایی دارد.

1398/11/07
|
10:02
|

برنامه " گام دوم " با موضوع دکترین دفاعی در جمهوری اسلامی ایران و جایگاه آن در بیانیه گام دوم با حضور جعفر قنادباشی ، کارشناس مسائل سیاسی روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.

جعفر قنادباشی در ابتدا با بیان اینکه اساس دکترین دفاعی در بیانیه گام دوم تبیین شده است، عنوان کرد: از نظر مقام معظم رهبری چالش ابتدای انقلاب، مداخله بیگانگان در امور داخل کشور بود اما با پیشرفت انقلاب حوزه دفاعی بسیار وسیع تر و از داخل مرزها به بیرون مرزها منتقل شده است.

وی افزود : این موفقیت به دلیل وجود پیشرفته ترین تزهای دفاعی است که سلاح هایی که در دنیا ساخته و تکنیک هایی که در جنگ ها استفاده می شود مبتنی بر آن است.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: تاکید مکرر رهبری بر حضور قدرتمندانه سیاسی منطقه ای ایران در بیانیه گام دوم که بازتاب وسیعی در جهان داشته است نشان دهنده اهمیت دکترین دفاعی در بیانیه است.

قنادباشی در خصوص حضور ایران در کشورهای منطقه توضیح داد : ایران از طرف دولت سوریه برای حضور در این کشور دعوت شده است. همچنین زمانی که داعش به بغداد رسید و به کردستان رفت ، مقامات کرد به صورت آشکار درخواست یاری از ایران داشتند. حضور ایران نه تنها موجب پاکسازی این کشور از داعش، بلکه امنیت کشور نیز حفظ شد.

وی در بخش دیگری از برنامه گام دوم رادیو گفت و گو درباره دفاع با بمب اتم عنوان کرد : رهبری به دلیل تبعات بسیار زیاد تسلیحات هسته ای ، آن را حرام دانسته اند ، بنابراین ایران برای حفظ قدرت بازدارندگی خود باید از روش های دیگری استفاده کند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد : تدبیر ما در منطقه که طی چهل سال گذشته قدرت ما را حفظ کرده است همان حضور منطقه ای ماست که کارایی بمب اتمی کره شمالی و حتی بالاتر از آن را دارد چرا که ما اقتدار بالایی در برخورد با اقدامات جنگ طلبانه و مخرب دشمن داریم و تاکتیک " بزن در رو " آنها را خنثی کرده ایم.

قنادباشی تصریح کرد : به مجرد آن که دشمن حتی نگاه بدی داشته باشد ، با شیوه هایی که شهید سلیمانی و همرزمانشان در منطقه داشتند و دارند پاسخ قاطعی خواهیم داد و قادر هستیم حیفا و تلاویو را با خاک یکسان کنیم.

وی در پایان مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد :اگر اساس کار ما در گام دوم یا دهه پنجم انقلاب ، هوشمندی و اصولی مانند علم و فناوری باشد که رهبری بر آن تاکید دارند ، قطعا قدم های محکمی برای دفاع از سرزمین ایران خواهیم برداشت که بهترین بازدارندگی را داشته باشد.

دسترسی سریع
گام دوم