پیشران تمدن چهارشنبه ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

پيشران تمدن

در برنامه "پیشران تمدن" مطرح شد؛ نگاه راهبردی بیانیه گام دوم به آینده انقلاب با تمرکز بر جوانان

دانشجوی مدیریت بازرگانی دانشگاه امام صادق (ع) گفت: خطاب بیانیه گام دوم انقلاب به جوانان به معنای یک نگاه راهبردی و استراتژیک به آینده انقلاب اسلامی است.

1398/04/29
|
14:15
|

نشست تخصصی "پیشران تمدن" با موضوع چگونگی تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و با حضور میلاد موحدیان دانشجوی دکتری جامعه شناسی سیاسی و دکتر امیرحسین عرب پور دانشجوی دکتری مدیریت بازرگانی دانشگاه امام صادق (ع) از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

موحدیان در این نشست، بیانیه گام دوم انقلاب را ذیل دو عنوان "نگاه به گذشته" و "هدف گذاری برای آینده" تقسیم کرد و گفت: بخش نگاه به گذشته بیانیه، نقاط قوت و ضعف انقلاب را طی این چهل سال بررسی می کند و همین نگاه اصولی به گذشته باعث هدف گذاری صحیح برای آینده مبتنی بر فرصت ها و تهدیدات پیش رو خواهدشد.

دانشجوی دکتری جامعه شناسی سیاسی دانشگاه امام صادق (ع) بیان داشت: برای عملیاتی شدن بیانیه باید بند بند آن را در قالب ساختار و برنامه های کشور لحاظ کنیم.

وی درگیری جامعه با موضوعات دم دستی و خرد به ویژه مسائل اقتصادی را از عوامل مهم فراموش شدن بیانیه دانست و گفت: وقتی مردم درگیر اینگونه مسائل باشند این بیانیه مورد توجه جدی واقع نخواهد شد.

موحدیان مردم سالاری، ثبات و امنیت، خدمت رسانی، علم و فناروی، عدالت، معنویت و اخلاق را از جمله مباحث مورد اشاره رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد و گفت: دانشگاه باید تجربیات و عملکردهای مثبت و منفی چهل سال انقلاب را در این محورها نقد و بررسی کند.

همچنین در ادامه این نشست، عرب پور بر لزوم نگاه راهبردی به بیانیه گام دوم تأکید کرد و گفت: سیاست های کلی ابلاغی از سوی رهبری مانند سیاست اقتصاد مقاومتی و سند چشم انداز صرفا در زمان ابلاغ و در بین دولت و نخبگان شکل می گیرد اما بعد از مدتی به فراموشی سپرده می شود.

دانشجوی دکتری مدیریت بازرگانی دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به اینکه توجه بیانیه به آینده انقلاب اسلامی و تمدن سازی و ظهور امام زمان (عج) است، بیان کرد: مقام معظم رهبری به صراحت می فرمایند که مدیران، کارگزاران، اندیشمندان و فعالان جوان در همه میدان های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و بین المللی و نیز در عرصه های دین و اخلاق و معنویت وعدالت باید شانه های خود را به زیر بال مسئولیت داده و از تجربیات و عبرت های گذشته بهره گیرند و نگاه انقلابی و عمل جهادی را به کار ببندند و این به معنای یک نگاه راهبردی و استراتژیک به آینده انقلاب اسلامی است.

عرب پور با اشاره به اینکه نگاه جوان گرایی در سال های اخیر مورد توجه واقع شده متذکر شد: نگاه به جوانان نباید صرفا شعارگونه باشد. این موضوع باید در رسانه ها گفتمان سازی شود و مسئولان نظام نیز در ساحات مختلف مانند دولت، قوه مقننه، قوه قضائیه به جوانان میدان دهند.

دانشجوی دکتری مدیریت بازرگانی دانشگاه امام صادق (ع) با بیان اینکه برخی از بیانات مقام معظم رهبری سطوح نخبگانی دارد تأکید کرد: ما برای رسانه ای کردن بیانیه در ابتدا باید آن را ساده سازی و زیبا سازی کرده و سپس برنامه های خلاقانه بسازیم

دسترسی سریع
پیشران تمدن