خیابان فرصت دوشنبه ها از ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو گفت و گو

خيابان فرصت

از رادیو گفت و گو بشنوید؛ بسترسازی‌های لازم برای توسعه شرکت‌های دانش بنیان

مجله علمی_تحلیلی خیابان فرصت، بیست و نهم مهر به بررسی بسترسازی‌های لازم برای توسعه شرکت‌های دانش بنیان می پردازد.

1398/07/29
|
13:30
|

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت وگو، برنامه خیابان فرصت، مجله علمی_تحلیلی در خصوص آخرین اخبار علمی ایران و جهان کاری از گره تاریخ و فرهنگ رادیو گفت و گو است.

این برنامه با هدف بحث و بررسی پیرامون مسائل مختلف علمی و فناوری با قسمت های مختلف از جمله بررسی موضوع اصلی برنامه، بخش سلامت، بخش تکنولوژی(آی تی) و بخش نجوم از رادیو گفت و گو پخش می شود.

مجله علمی_تحلیلی خیابان فرصت، بیست و نهم مهر به بررسی بسترسازی‌های لازم برای توسعه شرکت‌های دانش بنیان می پردازد.

یاشار بهمند(سردبیر بخش تکنولوژی "آی تی")، مصطفی یاوری آیین(سردبیر بخش نجوم)، دکتر علیرضا صابرفرد(مشاور شورای عالی عتف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و دکتر مرتضی زنگنه سروش(مدیر موسسه آموزشی پژوهشی، رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان، دکترای مهندسی پزشکی، بیوالکتریک، محقق دوره پسادکتری دانشگاه صنعتی امیرکبیر)ازمهمانان این برنامه هستند.

شرکتهای دانش بنیان موسسات خصوصی یا تعاونی هستند که به منظور افزایش علم و ثروت، توسعه اقتصادی بر پایه دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی برای گسترش اختراعات، نوآوری و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه شامل طراحی و تولید کالا و خدمات را در حوزه فناوریهای برتر و با ارزش افزوده فراوان انجام می دهند.

این شرکتهای با تحول در عرصه علم و دانش و کشف یافته ها و نتایج جدید اقتصادی در رشد و توسعه مناطق مختلف تاثیر زیادی دارند بطوری که رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با نخبگان و فعالان شرکتهای دانش بنیان بر اهمیت نقش این شرکتها در رونق اقتصادی و اقتصاد مقاومتی تاکید و آنها را موثرترین مولفه های تحقق پایدار اقتصاد توصیف کردند.

پایین بودن خلاقیت، نوآوری و ضعف فناوری در بنگاههای اقتصادی موجب افزایش وابستگی صنعت و اقتصاد کشور به فناوریهای خارجی شده است و این برای کشور ما که از منابع سرشار اقتصادی برخوردار است یک ضعف مهم به شمار می رود.

ترغیب هیات علمی دانشگاهها و واحدهای ‌پژوهشی برای فعالیتهای بیشتر به منظور رفع نیاز و همچنین توسعه اقتصادی جامعه و تجاری سازی یافته های ‌پژوهشی دیگر اهداف تشکیل شرکتهای دانش بنیان هستند.

گفتنی است این برنامه دوشنبه ها ساعت 22 به مدت 120 دقیقه و به صورت زنده روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز تقدیم مخاطبان می شود.

علاقمندان برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو می توانند از طریق سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 اقدام نمایند.

دسترسی سریع
خیابان فرصت