خیابان فرصت دوشنبه ها از ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو گفت و گو

خيابان فرصت

زندیه وكیلی : گام دوم فرصت خوبی برای جهش نیروی جوان است

معاون استاندار استان مرکزی عنوان کرد : زیرساخت های مورد نیاز برای پیشرفت و رسیدن به مرزهای دانش در دوره 40 ساله گام اول فراهم شده است و فرصت خوبی برای پرش و جهش نیروی جوان کشور در گام دوم پدید آمده است.

1398/11/22
|
18:15
|

برنامه " خیابان انقلاب " ویژه پیروزی انقلاب اسلامی در ارتباط تلفنی با دکتر مهدی زندیه وکیلی ، معاون عمرانی استانداری استان مرکزی روانه آنتن رادیو گفت و گو شد .

مهدی زندیه وکیلی در خصو طرح های عمرانی استان مرکزی گفت : پیش از انقلاب هیچ شهر و روستایی در استان گاز نداشت اما پس از انقلاب 100درصد نقاط روستایی و 98 درصد از روستاها از نعمت گاز برخوردارند .

وی به توسعه برق رسانی در استان اشاره کرد و گفت : پیش از انقلاب 42 درصد از برق برخوردار بودند اما پس از انقلاب تعداد روستاهای دارای برق به هزار و 173 روستا رسیده است.

معاون عمرانی استانداری استان مرکزی ادامه داد : قبل از پیروزی انقلاب ، تنها 15 شهر و 50 روستا دارای آب شرب سالم و بهداشتی بودند که در سال های اخیر تعداد روستاهایی که از آب سالم بهره مند شده اند به 833 عدد رسید.

زندیه وکیلی در بخش دیگری از برنامه " خیابان انقلاب " رادیو گفت و گو به عملکرد معاونت عمرانی استان در حوزه مسکن اشاره کرد و گفت : 38هزار واحد مسکن روستایی ، هزار و 191 واحد مسکن محرومین ، بیش از 9هزار و 300 واحد مسکن مهر در شهرهایی با جمعیت زیر 25هزار نفر و نزدیک به 30 هزار مسکن مهر در شهرهای بالای 25 هزار نفر ساخته شده است.

وی افزود : قبل از انقلاب تنها یکی از شهرهای استان دارای طرح جامع بود اما اکنون 31 شهر دارای طرح جامع و تفضیلی است .

معاون عمرانی استانداری استان مرکزی در خصوص راهسازی توضیح داد : تنها راه های آسفالته و بزرگراهی استان در سال های پیش از 57 به 210 کیلومتر می رسید اما پس از انقلاب 209 کیلومتر آزادراه ، 430کیلومتر بزرگراه ، 300کیلومتر راه فرعی و 3هزار و 800کیلیومتر راه روستایی به استان اضافه شده است .

زندیه وکیلی در ادامه عنوان کرد : پیش از انقلاب تنها 293 کیلیومتر راه ریلی در استان وجود داشت که در سال های پس از انقلاب 475 کیلومتر راه آهن در استان ساخته شده است و سرعت قطار از 55 به 140 کیلومتر بر ساعت رسیده است .
وی با بیان اینکه پیش از انقلاب چیزی به نام اورژانس در استان مرکزی وجود نداشت ، عنوان کرد : اکنون 38 پایگاه ثابت ، 55 دستگاه آمبولانس ، یک فروند هلیکوپتر و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس برای خدمت رسانی به مردم شریف استان فراهم شده است .

زندیه وکیلی در پایان مصاحبه با رادیو گفت و گو ، محرومیت زدایی را اولویت نخست استانداری استان مرکزی دانست و اظهار کرد : انقلاب نسل جدید باید علم ، تکنولوژی و رسیدن به مرزهای دانش را سرلوحه کار خود قرار دهد چرا که زیرساخت ها در دوره 40 ساله فراهم شده است و فرصت خوبی برای پرش و جهش نیروی جوان کشور در گام دوم پدید آمده است.

دسترسی سریع
خیابان فرصت