چهل ستون چهل ستون از ساعت 10:00 به مدت 60دقیقه

رادیو گفت و گو

چهلستون

کتاب چهلستون در حوزه سواد مالی رونمایی شد

کتاب چهلستون با محوریت بررسی ریشه‌های سواد مالی با حضور دکتر مظفری قائم‌مقام معاونت صدای سازمان صدا و سیما و دکتر کوچک‌زاده مدیر رادیو گفتگو در آکادمی هوش مالی رونمایی شد.

1400/07/20
|
09:30
|

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی رادیو گفت‌وگو و به نقل از روابط عمومی آکادمی هوش مالی، برنامۀ رادیویی چهلستون در چهل قسمت با همکاری آکادمی هوش مالی و رادیو گفتگو تهیه و پخش شد. این برنامه در گفتگو با کارشناسان و متخصصان رشته‌های گوناگون به بررسی ریشه‌های سواد مالی می‌پرداخت. به منظور ترویج هر چه بیشتر مباحث مطرح‌شده، چکیدۀ این برنامۀ گفتگو محور در قالب کتاب چهلستون توسط آکادمی هوش مالی تهیه و تنظیم و به وسیلۀ انتشارات قدیانی منتشر شد. این کتاب با حضور دکتر مظفری قائم‌مقام معاونت صدای سازمان صدا و سیما، دکتر کوچک‌زاده مدیر رادیو گفتگو، دکتر خیامی عضو هیات علمی دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع)، دکتر جلالی برنامه ساز رادیو و تلوزیون، دکتر افراسیابی معاون امور محتوایی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، دکتر رسولی‌زاده کارآفرین برتر ملی و مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارت و نادر قدیانی مدیر انتشارات قدیانی رونمایی شد.

دکتر مظفری قائم‌مقام معاونت صدای رسانۀ ملی، در این مراسم گفت: آموزش و ترویج سبک زندگی مالی و اقتصادی ایرانی و اسلامی در صدا و سیما از جمله وظایف مهم این سازمان است که برای تحقق این امر لازم است انگاره‌سازی صورت‌گیرد.

وی افزود: باتوجه به فعالیت‌های گستردۀ آکادمی هوش مالی در حوزه سواد مالی در کشور، با همکاری معاونت صدا جمهوری اسلامی می‌توان برنامه‌های مشترک متعددی طراحی و اجرا کرد.
قائم‌مقام معاونت صدای سازمان صدا و سیما خاطرنشان کرد: همچنین ما در معاونت صدا آمادگی داریم طرح جامع مشترکی با آکادمی هوش مالی تدوین کنیم تا بتوانیم در بلندمدت و میان‌مدت به آموزش سواد مالی به اقشار مختلف جامعه کمک کنیم.

دکتر مظفری افزود: وظیفه امروز رسانه اصلاح مفاهیم غلط است که این موضوع در صدا و سیمای جمهوری اسلامی مورد توجه قرارگرفته و امیدواریم بیش از پیش به این موضوع توجه شود.

دکتر مریم جلالی برنامه‌ساز رادیو و تلوزیون نیز در این مراسم گفت: در جامعه نباید از نقش زنان مولد غافل شویم چرا که زنان در ایجاد رفتار‌های درست مالی نقش بسیار موثری دارند.

وی اظهار داشت: توجه ویژۀ آکادمی هوش مالی به آموزش و ترویج سواد مالی میان جامعۀ زنان و خانواده، کیفیت و سرعت توسعۀ سواد مالی را دوچندان خواهد کرد.

دکتر علی رسولی زاده مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارت نیز در این مراسم گفت: افزایش توانمندی مردم در مدیریت مالی شخصی، نیازمند دو مؤلفۀ آگاهی و دسترسی به ابزار است. آکادمی هوش مالی، ذیل شرکت دانش بنیان پارت، مأموریت نخست، یعنی افزایش سواد مالی جامعه را دنبال می‌کند و تهیۀ برنامه‌هایی با همکاری صدا و سیما از جملۀ این اقدامات است.

این کارآفرین برتر ملی اظهار داشت: شرکت دانش بنیان پارت با ایجاد سامانه‌هایی، چون سیگنال، مرآت، رسام و ... دسترسی مردم به ابزار‌های مالی را توسعه می‌بخشد به صورتی که کنون 8 میلیون کاربر یکتا از این خدمات که بر مبنای هوش مصنوعی ارائه می‌شود استفاده کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارت تاکید کرد: به منظور توسعۀ زیرساخت‌ها و سامانه‌های متنوع مالی که بتواند نیاز مردم را در ابعاد مختلف مرتفع سازد، پارت با دانشگاه‌های مختلف کشور از جمله دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت، صنعتی شریف و فردوسی مشهد در تعامل است و فعالیت‌های گستردۀ آموزشی و پژوهشی در حال اجراست.

نادر قدیانی، مؤسس و مدیر انتشارات قدیانی در مراسم رونمایی از کتاب چهلستون گفت: موضوع سواد مالی از جمله موضوعات بسیار مهم و ضروری کشور است که آکادمی هوش مالی باید با قدرت به حرکت خود در آموزش و گسترش این امر ادامه دهد؛ چرا که همان‌طور که تجربۀ انتشارات قدیانی در مدت چنددهه فعالیت خود نشان داده، در ابتدای امر، کار‌های جدید با انتقاد‌ها و مقاومت‌های زیادی روبه‌رو می‌شوند، اما باید با قدرت، مسیر درست انتخاب‌شده را طی کرد.

دکتر کمیل رودی مدیر آکادمی هوش مالی نیز در این مراسم گفت: نهضت سواد مالی نیازمند همکاری نهاد‌های مختلف است. در این میان رسانه، با زبان تخصصی و مؤثر خود می‌تواند مردم را مفهوم و ضرورت سواد مالی آشنا کند و توجه جامعه را به این نیاز جلب کند.

وی خاطرنشان کرد: تهیۀ یک برنامۀ مفصل در چهل قسمت و با حضور صاحب‌نظران مختلف امری دشوار بود که با همکاری رادیو گفتگو انجام پذیرفت که نویدبخش تهیۀ برنامه‌های اثربخش دیگر خواهد بود.

شما می‌توانید از طریق لینک زیر این کتاب را خریداری نمائید.
https://b2n.ir/y20828

دسترسی سریع
چهلستون