راه حل یكشنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها از ساعت 10:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

راه حل

دبیر كارگروه سندیكای بیمه گران ایران خبر داد؛ اجرای طرح‌های مختلف در صنعت بیمه در راستای جهش تولید

باباکردی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: اقدامات و برنامه‌های بسیار خوبی به جهت تحقق جهش تولید در صنعت تخصصی بیمه صورت گرفته است.

1399/07/23
|
18:00
|

محمد باباکردی در گفت‌وگو با برنامه «راه حل» رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: اگر یک کشوری می خواهد پیشرفت‌های لازم را داشته باشد همواره باید از صنعت بیمه حمایت کند و شما هیچ کشوری نمی توانید ببینید که آن کشور پیشرفت داشته و صنعت بیمه آن را حمایت نکرده است؛ اکنون بسیاری از اقلام و مواد اولیه‌ای که به کشور وارد می‌شود به جهت حمل دارای مشکلات بیمه‌ای هستند.

وی افزود: نقش بیمه در شروع هر کسب و کاری بسیار مهم است، چراکه اگر حمایت صنعت بیمه وجود نداشته باشد ممکن است تمام سرمایه گذاری دچار مشکل شود.

دبیر کارگروه سندیکای بیمه گران ایران بیان کرد: در مورد اتفاقاتی که به خاطر بحث کرونا دچار شدیم از ابتدای سال جاری این بحث وجود داشت با توجه به نام گذاری سال به عنوان جهش تولید صنایع بیمه چه کاری می توانند انجام دهند تا سهم خود را در جهش تولید داشته باشند که یکی از بحث هایی که وجود دارد این است که خدماتمان را بالا ببریم که به همین منظور تاکنون طرح های مختلفی انجام شده است.

باباکردی با بیان اینکه باتوجه به شیوع ویروس کرونا در تمام دنیا و همچنین در ایران، بیمه نامه‌ ویژه بیماری‌های پاندمی ایجاد شده است، گفت: در فروردین ماه بر روی بیمه‌نامه اپیدمی کرونا کار کردیم و با کارهای کارشناسی شده با بیمه مرکزی مکاتبه کردیم و توانستیم مجوز این مهم را از آن ها اخذ کنیم؛ فرآیند کلی آن این است که کلیه کسب و کارهایی که فعالیت شان مجاز بوده می توانند از این خدمات استفاده کنند.

وی تصریح کرد: به طور میانگین بیمه گذاران در این طرح به سه دسته مشاغل دارای ریسک کم، ریسک متوسط و ریسک بالا تقسیم شده‌اند و از حق بیمه یک درصد از تعهدات پرداختی توسط ما استفاده می کنند؛ به طور مثال، اگر فردی یک میلیون تومان حق بیمه در خصوص کرونا پرداخت می کند می تواند تا صد میلیون تومان از ما تسهیلات دریافت کند.

دبیر کارگروه سندیکای بیمه گران ایران بیان کرد: شرکت‌های بیمه از محل درآمدهایی که از حق بیمه دارند طبق آیین نامه های که مصوب شورای عالی بیمه بوده می توانند سرمایه گذاری داشته باشند، اما این سرمایه گذاری ها دارای محدودیت هایی است.

باباکردی خاطر نشان کرد: سرمایه‌های سرگردان اگر در تولید وارد شود، بیمه اطمینان را به آن سرمایه گذار خواهد داد که هیچ وقت سرمایه‌اش از بین نخواهد رفت.

وی بیان کرد: بخش دیگری از بیمه‌ها که به جهت سرمایه‌گذاری مناسب بوده بیمه های عمر است که افراد می توانند با خرید بیمه های عمر و سرمایه گذاری یک سرمایه گذاری مطمئن داشته باشند و در دنیا خیلی از افراد به جهت سرمایه گذاری بیمه عمر خریداری می کنند.

دبیر کارگروه سندیکای بیمه گران ایران گفت: متاسفانه، ضریب بیمه در کشور ما خیلی بالا نبوده و این مهم سبب شده که فقط یک جنبه از خدمات بیمه ها شناخته شود.

باباکردی بیان کرد: یکی دیگر از انواع بیمه‌ها، بیمه‌های مهندسی بوده که کلیه پروژه های عمرانی که در مرحله ساخت و بهره برداری باشند اگر دچار خسارت شدند بیمه به پای کار آمده و این مهم را مورد حمایت قرار می دهد.

وی خاطر نشان کرد: در همه جای دنیا زمانی که می خواهند یک خدمتی بسیار طالب داشته باشد سوبسید می دهند و محصولاتی را که می خواهند مردم به سمت آن نروند سنگین‌ترین عوارض‌ها را قرار می دهند و این مسئله در کشور ما برعکس است چرا که نزدیک 50 درصد حق بیمه را شرکت‌های بیمه به نهادهای مختلف پرداخت می کنند در حالی که بیمه یک کالای ضروری در سبد خانوار است.

دسترسی سریع
راه حل