راه حل شنبه تا پنجشنبه از ساعت 13:15 به مدت 15 دقیقه

رادیو گفت و گو

راه حل

سخنگوی كمیسیون اجتماعی مجلس در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو خبر داد؛ بیکار شدن یک میلیون و 200 هزار شاغل بدون داشتن بیمه براثر کرونا

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از بیکار شدن یک میلیون و 200 هزار شغل که تحت هیچ شرایطی دارای بیمه نبوده‌اند، خبر داد.

1399/09/17
|
14:39
|

علی بابایی در مصاحبه با برنامه "راه حل" رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: در تمام دنیا، صنعت بیمه برای پایین آوردن ریسک فعالان اقتصادی و تمامی اعضای بشریت تشکیل شده و بنابر پیشرفت و توسعه یافتگی کشورها اقدامات پیشگیرانه‌ای در این زمینه دارند وکه به طور قطع کشورهای توسعه یافته بهتر از ما حرکت کردند.

وی افزود: روز گذشته ستاد ملی کرونا مصوبه‌ای داشت مبنی بر اینکه حتی کسانی که 23 درصد سهم کارفرما را پرداخت نکرده‌اند تا دو ماه آینده از مزایای بیمه کارفرمایان برخوردار شده و تامین احتماعی هم باید خدمات کامل را پرداخت کند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی که براساس پاندمی کرونا در تمام دنیا وجود داشته و این مسئله کشور ما را هم فراگرفته، بیکار شدن یک میلیون و دویست هزار شغل بوده که تحت هیچ شرایطی بیمه نبوده‌اند اما مشکل ما این است که ما برای این افراد هم قانونی نداریم؛ به همین دلیل ستاد ملی کرونا براساس دستور مقام معظم رهبری صریحا فرمودند که دولت لایحه‌ای آماده کرده و به مجلس هم آورده تا برای آیندگان هم صندوقی این چنینی که در حوادث غیر متقربه این مهم باشد.

بابایی بیان کرد: ‌ای کاش بیمه‌های ما براساس استانداردهای دنیا حرکت می‌کردند و یا خودشان به صورت خود جوش به این سمت می‌رفتند تا ما سازو کارهای حوادث غیر متقربه را داشته باشیم که اما این مهم محقق نشده اما به جهت تحقق فعلی آن جلسات معتددی را با اعضای شوای عالی بیمه و اعضای بیمه مرکزی داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: ما از دولت خواهانیم که یک ساختار اساسی توسعه‌ای در جهت امنیت بستر لازم برای پایین آوردن ریسک‌های لازم به وجود آورد. همچنین، از سوی دیگر از بیمه مرکزی خواسته شده که بیمه زندگی راه اندازی شود تا فردی که در شهر زندگی می‌کند یک حداقل‌هایی به عنوان عوارض به شهرداری‌ها یا بیمه مرکزی پرداخت کند تا در طول سال نگران زندگی خود نباشد؛ این طرح با هدف پایین آوردن ریسک زندگی افراد باید اجرا شود

در ادامه این برنامه، مریم سلماسی؛ کارشناس بیمه و فعال صنعت ریسک بیمه‌ای ایران، ضمن تبریک روز بیمه به فعالان این عرصه اظهار کرد: بیمه‌ها را می‌توان به دو دسته اجتماعی و بازرگانی و تجاری تقسیم کنیم.

وی افزود: صنعت بیمه یک اکو سیستم بوده که صرفا شامل شرکت‌های بیمه نمی‌باشد بلکه وقتی نام صنعت بیمه می‌آید درباره بیمه گران صحبت میکنیم که نقش طراحی محصول و تعریف راه حل‌های مواجه با ریسک مشتریان را دارند یا زمانی که راجب به بیمه گران اجتماعی که با هدف بالا بردن بیمه گران تجاری کار می‌کنند و ریسک‌های آنان را مدیریت می‌کنند، صحبت می‌کنیم که این موارد و موارد دیگر جز اکو سیستم صنعت بیمه به شمار می‌آیند.

فعال صنعت ریسک بیمه‌ای ایران گفت: مدل کسب و کاری که در صنعت بیمه وجود دارد به این نحو است که یک بیمه گر آمده و یک ریسک قابل بیمه را که احتمال حادثه برای آن وجود دار را انتخاب کرده و از سوی دیگر شرکت بیمه یک ریسک قابل بیمه را انتخاب کرده و نرخ حق بیمه را باتوجه به احتمال آن ریسک و شدت آن با کمک علوم آماری و بیم سنجی اندازه گیری می‌کند و همزمان یک شرایط بیمه نامه را تعیین کرده و آن ریسک مشتری را شرکت بیمه، بیمه می‌کند و در نهایت به مشتریان بالقوه می‌فروشد.
سلماسی خاطر نشان کرد: پس از آن با وجوه به دست آمده از مشتریان سرمایه گذاری می‌کند تا هم سودآور بوده و هم در صورت به وجود آمدن مشکل توان پرداخت خسارت به مشتریان خود را داشته باشند.

وی تصریح کرد: شرکت‌های بیمه، کسب و کارشان بر این نحو است که بیمه نامه‌ای را طراحی می‌کنند تا با یک نرخ و شرایط مشخص به مشتریان خود عرضه کنند؛ بعضا ما در ارتباطات با مشتریان محترم، شاهد هستیم قراردادی که منعقد شده از شرایط بیمه به صورت کامل آگاه نیستند بنابر این شرکت‌های بیمه باید این وظیفه را برای خودشان قائل باشند که شرایط بیمه نامه را هم در حین عقد قرارداد و هم پس از آن برای مشتریان خود تصریح کنند تا سوء تفاهمی به وجود نیاید.

کارشناس بیمه، ضمن تاکید به مشتریان مبنی بر اینکه شرایط کامل قرارداد را خوانده و یا از فرد بیمه گر بخواهند که به صورت کامل شرایط را برای‌شان بازگو کنند، گفت: نکته اساسی که وجود دارد این است که شرکت‌های بیمه باید بدانند که بقای آن‌ها وابسته به مشتریان‌شان بوده و باید مشتریان خودش را راضی نگه دارد و متناسب با شرایط خدمات عرضه کند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
راه حل