حیات خلوت شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:00 به مدت 25 دقیقه

پادزهر ویروس كرونا

محقق برجسته ایرانی و عضو فرهنگستان علوم پزشكی با اشاره به اثربخشی ویتامین D در مقابله بدن انسان با كرونا، گفت: نتیجه آخرین پژوهش‌های ما نشان می‌دهد مبتلایان به كرونا در بخش مراقبت‌های ویژه ویتامین دی زیر 20 دارند.

نتیجه تحقیقات روی چهار هزار بیمار كه در مدت 9 سال ویتامین دی مصرف كردند نشان داد، در صورت ابتلای این افراد به كرونا با میزان ویتامین دی بین 40 تا 100 نیاز به بستری نیست و همانند یك سرماخوردگی بعد از دوهفته در منزل درمان می‌شوند.

عضو سابق هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهیدبهشتی با تشریح عملكرد ویتامین دی در پیشگیری از كرونا گفت: ویتامین دی نرمال بین 30 تا 120 است، ما بیش از چهار هزار بیمار داشتیم كه در مدت 9 سال از 2008 تا 2019 ویتامین دی مصرف كردند و تا قبل از بیماری كرونا (كووید 19) حتی می‌گفتند، ما سرما نمی‌خوریم.

دكتر سجادی درباره تحقیقات انجام شده درباره آثار مصرف ویتامین دی در مقابله با بیماری كرونا، افزود:بیماران ما كه سرفه داشتند و آزمایش كرونای آن‌ها نیز مثبت بود، بستری نشدند، همچنین حدود چهل بیمار تحت نظر من نیز كه كرونا گرفتند نیازمند به بستری نشدند چرا كه ویتامین دی بالای 40 داشتند.

این محقق برجسته ایرانی كه در دانشگاه‌های معتبر خارجی فعالیت دارد، با بیان اینكه ویتامین دی یك هورمون است، گفت: گلبول‌های سفید برای اینكه سیتوكین ترشح كنند باید ویتامین دی به میزان لازم در بدن باشد، اهمیت این ویتامین در ده تا 15 سال گذشته برای بیماری‌های عفونی و انعقاد خون بیشتر مورد توجه قرار گرفت چرا كه ویتامین دی تا به اندازه كافی به گلبول‌های سفید نچسبد نمیداند تا چه اندازه سیتوكین ترشح كند.

1400/11/06
|
07:00
دسترسی سریع
حیات خلوت