خبرگزاری دانشجو: دانشگاه آزاد در ایام کرونا باید کاهش شهریه داشته باشد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره افزایش شهریه در دانشگاه آزاد گفت: زمانی که خدمات حضوری ارائه نمی‌دهیم، دانشجو کمتر از محیط دانشگاهی استفاده کرده و باید کاهش شهریه داشته باشیم.

1399/09/08
|
11:05

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام والمسلمین احمد حسین فلاحی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مصاحبه با برنامه رادیویی «صبح وگفتگو» در رابطه با اینکه آیا دانشگاه آزاد اجازه دریافت شهریه افزایشی را داشته یا خیر، گفت: بنده اظهارات ریاست دانشگاه را بررسی کردم و دریافتم افزایش شهریه باید منوط بر خدمات باشد.

وی افزود: زمانی که خدمات حضوری ارائه نمی‌دهیم، دانشجو کمتر از محیط دانشگاهی استفاده کرده و حتی باید کاهش شهریه داشته باشیم که قبلا این کار صورت گرفت. دانشگاه آزاد ممکن است مشکلاتی از نظر هزینه‌ای داشته باشد که ربطی به دانشجو ندارد و همه تحت فشار هستند و به نظر می‌رسد در این شرایط شهریه‌ها را باید کاهش دهند.

این نماینده مجلس گفت: با کار‌های سیستماتیک و اداری نیز ممکن است برخی مسائل پاسخگو نباشد؛ دانشگاه از سویی قصد افزایش شهریه را دارد، اما دانشجو از کجا باید این مبلغ را تامین کند؟!

حجت الاسلام فلاحی افزود: در اینجا باید تخفیفاتی ارائه شود و هیچ توجیهی وجود ندارد که با وجود عدم ارائه خدمات حضوری، افزایش شهریه دهیم! در اظهارات دانشگاه اعلام شده بود اگر اقدامات حضوری صورت گیرد، افزایش شهریه اتفاق می‌افتد که در غیر اینصورت، شهریه را باید باز گردانند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: پیش‌تر هم باز گرداندن مبالغ اتفاق افتاده است و معاون پارلمانی دانشگاه آزاد نیز در مجلس حضور دارد و حتما این مسئله را بررسی می‌کنیم.

وی افزود: در دروس تئوریک این قضیه معنا دارد، چون استاد وقت خود را پای اینترنت و آموزش دانشجو می‌گذارد، ولی در دروس عملی چنین چیزی عملی نیست.

حجت الاسلام فلاحی با اعلام اینکه چنین اشکالی به کل سیستم وزارت علوم وارد است، خاطرنشان کرد: مجازی اعلام شدن برخی دروس معنا ندارد مثل رشته‌های عملی.

دسترسی سریع