خبرگزاری خانه ملت؛ برخورد قضایی در انتظار همه متخلفین در هر پست و مقامی است

نائب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به احکام صادر شده برای سیف رئیس کل اسبق بانک مرکزی و عراقچی معاون امور بین الملل وی، بیان کرد: با همه کسانی که دنبال ایجاد فساد مالی، اختلاس و یا نسبت به بیت المال بی توجه هستند، برخورد خواهد شد.

1400/07/28
|
15:36

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید کاظم موسوی نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص محکومیت رئیس کل و معاون امور بین الملل اسبق بانک مرکزی به حبس گفت: قوه قضائیه با انتشار عمومی احکام مربوط به مجرمینی که دارای مسئولیت بوده اند، باعث ایجاد آرامش و اطمینان خاطر در بین مردم برای مبارزه با مفاسد اقتصادی می شود.

وی با اعلام اینکه اجرای عدالت در نظام جمهوری اسلامی ایران یکی از برنامه های خوب قوه قضائیه است ، تصریح کرد: احکام صادره رئیس کل و معاون امور بین الملل اسبق بانک مرکزی نشان می دهد کسانی که دنبال ایجاد فساد مالی، اختلاس و یا نسبت به بیت المال بی توجه هستند، سرنوشت مشخصی دارند و با همه آن‌ ها برخورد خواهیم کرد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ماده 234 آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص ترک فعل مسئولان است، افزود : مجلس مصوباتی را گذراند اما دولت نسبت به ابلاغ و اجرای آن استنکاف داشته است و مجلس نیز آن را براساس ماده 234 به قوه‌قضائیه ارجاع داده است.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه قوه قضائیه تنها جایی است که می تواند به تظلم خواهی مظلومان پاسخ دهد، اظهار کرد: وقتی دولت از اجرای مصوبات مجلس و قوانین استنکاف کند، نتیجه آن وضعیتی است که مشاهده می کنیم؛ یعنی تخلف و فساد رئیس کل بانک مرکزی و معاون آن که به کشور خسارت وارد کرده ‌اند.

موسوی افزود: آقایان عراقچی و سیف باید پاسخ دهند ارز کشور را چه کردند؟ مشخص نیست ارز را به چه کسانی داده ‌اند که به آن سوی مرز برده ‌اند و باز نگردانده اند./

دسترسی سریع