خبرگزاری آنا؛ سینمای ایران همیشه آبروی مملکت‌ را حفظ کرده است

حبیب اسماعیلی هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون، در مصاحبه‌ای با رادیو گفت‌وگو عنوان کرد که هیچ رسانه‌ای نمی‌تواند با سینما رقابت کند.

1400/09/16
|
07:19

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، برنامه «سینما معیار» با موضوع بررسی وضعیت نظارت و ارزشیابی گروه‌های سینمایی در دولت سیزدهم، در ارتباط تلفنی با حبیب اسماعیلی تهیه‌کننده سینما از شبکه رادیویی گفت‌وگو روی آنتن رفت.

حبیب اسماعیلی در مصاحبه تلفنی با برنامه «سینما معیار» گفت: خوشبختانه با تغییر دولت و مدیران سینمایی، افراد جدید با جدیت تمام امور سینمایی را مورد رصد و نظر قرار می‌دهند.

وی افزود: متاسفانه در برخی مواقع مدیران یا مسئولان جدید با نگاه مثبت دوره‌ کاری خود را شروع نمی‌کنند و عده‌ای برخی تصور می‌کنند که با ورود به یک شورا می‌توانند پس از چهل سال، سینمای ایران را از صفر پایه‌گذاری کنند.

وی با اشاره به این که سینما در دو سال گذشته در رکود بوده است، عنوان کرد: برخی افراد با روشن کردن آتش شعله‌های بی‌رونقی سینما را شعله‌ور می‌کنند و جو ناامنی در سینما را برقرار می‌کنند. این روزها که شرایط پاندمی کرونا بهتر از سال‌های گذشته است باید خوشحال باشیم و به رونق سینمای ایران برای جبران خسارت‌های گذشته کمک کنیم.

این پیشکسوت سینما با بیان این که سینمای ایران همیشه آبروی مملکت‌مان را حفظ کرده است و هیچ‌گاه دلیل بر بدنامی ما نبوده است، اظهار داشت: فیلم‌های سینمایی ایرانی همیشه با حضور در صحنه‌های بین‌المللی جایزه‌ها و اعتبارهای بسیاری را کسب کرده‌اند. در ایام تعطیلی سینماها، مردم جذب ماهواره‌ها شده بودند اما خوشبختانه امروزه مردم با استقبال بسیار خوبی به سمت سینما می‌روند. سینما تعریف منحصر به خود را دارد و هیچ رسانه‌ای نمی‌تواند رقیب آن باشد. متاسفانه برخی افراد به جای کمک و خوشحالی برای رونق سینما، با موضع‌گیری‌های مختلف به عدم رونق سینما کمک می‌کنند.

حبیب اسماعیلی با اشاره به این که ما باید به مدیران قبلی احترام بگذاریم، توضیح داد: افرادی که قبل‌تر مدیریت یک مجموعه را در دست داشتند، کارهای ارزشمندی انجام داده‌اند و به هر حال کار خودشان را بلد بوده‌اند. اما در نهایت با تمام حاشیه‌هایی که به وجود آمده، سینما راه خودش را می‌رود و مردم همیشه به این رسانه جذب می‌شوند.

دسترسی سریع